Yenilenmiş Davis Kupası gelecek yıl Madrid veya Fransa’da yapılabilir – RFET

MADRID: İspanyol Tenis Federasyonu (RFET), Barselona ve ulusal futbol takımı oyuncusu Gerard Pique ile önümüzdeki yıl Fransa ve Madrid’de gerçekleşecek olan yenilenen Davis Kupası’nı düzenleyeceği toplantılar düzenledi.

Şubat ayında Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF), 25 yıllık 3 milyar ABD Doları tutarındaki bir ortaklığı kabul ettikten sonra, tek bir yerde oynayan 18 ülkeden oluşan bir Dünya Kupası Tenis Finali’nin oluşumunu görecek olan büyük bir yarışma olduğunu açıkladı. Pique tarafından kurulan ve başkanlık eden Kosmos yatırım grubu ile.

reklâm

Diaz, Madrid Açık’taki gazetecilere Cuma günü yaptığı açıklamada, “Madrid’de veya Fransa’da çeyrek finale, yarı finale ve finalin yapılacağı bir formüle bakıyoruz, bu yüzden Asya’ya gitmek zorunda değiliz.”

“Gerard Pique ile birkaç görüşme yaptık ve bir tane daha alacağız ama yine de veriye ihtiyacımız var. Nihai formata bakıyoruz ve hala hiçbir şey kararlaştırılmadı. Sonunda yönetim kurulu toplantımızda karar vereceğiz. Mayıs. “

Rusya’nın gelecek ayki Dünya Kupası için İspanya takımında seçilecek olan Pique, Real Madrid oyuncuları Lucas Vazquez ve Marco Asensio ile birlikte Madrid Açık’ta Cuma günü Dominic Thiem’in ülkesi Rafael Nadal’ın çeyrek final maçını izliyor.

Yeni Davis Kupası etkinliği, 1900 yılından beri var olan ancak son yıllarda rekabet etmeyen üst düzey oyuncularla uğraşan bir yarışma için büyük bir yenilgiyi temsil ediyor.

reklâm reklâm

ITF Başkanı David Haggerty, yeni formatın “tenis için bir oyun değiştirici” olacağını söyledi, ancak geleneksel ev ve uzak ilişkilere son verecek olan önerilen olay, Belçikalı tenis şefi Gijs Kooken tarafından eleştirildiğini söyledi. Yarışmanın “ruhunu öldürmek”.

(Richard Martin tarafından Raporlama; Ken Ferris tarafından düzenleme)

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir