Yendiğim rakibin babası beni dövdü

İnanılması zor olay Antalya’da yaşandı. Türkiye Judo Federasyonu 2017 programında yer alan ve 7-8 aralık tarihlerinde Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde Spor salonunda yapılan Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası’nda 57 kiloda karşılaşmaya çıkan Tuğba Zehir final karşılaşmasında rakibini yenerek şampiyon oldu. Maç sonrasında rakibinin babası Tacettin Özerler’den küfür ve hakaret işittikten sonra dayak yediğini iddia etti.

Bursa Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcusu Tuğba Zehir’in bir çok Türkiye şampiyonluğu, 5 Avrupa Şampiyonluğu, aynı zamanda 2 Dünya üçüncülüğü, 2 Avrupa ikinciliği ve 3 Avrupa üçüncülüğü bulunan başarılı sporcu 7 aralıkta yapılan kadınlar kategorisinde rakibi Nazlıcan Özerler ile final müsabakasına çıktı. Müsabaka sonrasında rakibini yenerek şampiyon olan Tuğba Zehir kupanın da sahibi oldu. Madalya töreni sonrasında Nazlıcan Özerler’in babası Tacettin Özerler kendisine hakaret ve küfür ettiği, yüz ve omuz bölgesinde darbeye dayalı morluklar oluştuğunu belirterek hastaneden darp raporu aldı. Rapor alımı sonrasında Bahçelievler Polis Merkezi’ne giderek Özerler hakkında şikayette bulunduğunu belirten Tuğba Zehir olay anını şöyle anlattı :

KÜFÜR ETTİ, DARP ETTİ

17 yıldır judo sporula ilgileniyorum. Türkiye’de ve yurt dışında ciddi başarılarım var. Burada mücadele ederek rakibimi yendim. Madalya töreni sonrasında rakibimin babası, diğer sporculara kendi yaptırdığı tişörtlerden dağıtıyordu. Kürsüde bana hediye verildi ancak kullanmayacağım için masada bıraktım. Madalyamı aldıktan sonra doping kontrolü için odaya doğru yürüdüm. Bu sırada Tacettin Özerler arkamdan gelerek beni itti. Bana, sen kim oluyorsun da benim verdiğim hediyeyi almıyorsun diye bağırdı. O an büyük şok geçirdim ve sessiz kaldım. Kolumdan tutarak kapıya vurdu ve eliyle yüzüme ve vücuduma rastgele vurmaya başladı. Olay yaşanırken çıkan sesleri duyan diğer sporcular ve federasyon yetkilileri araya girdi. Buna rağmen Tacettin Özerler küfür etmeye devam etti. Bana ağza alınmayacak hakaretler etti.

Yıllarını spora vermiş bir kadın sporcu olarak, kadına şiddete hayır denildiği şu günlerde, bir kadın olarak üstelik milli bir sporcu olarak bir erkeğin şiddetine maruz kaldım, hakarete uğradım. Bunun sebebi de verdiği hediyeyi almamam. Hakkımı mahkemede sonuna kadar arayacağım. Bunun peşini kesinlikle bırakmayacağım” şeklinde konuştu.

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın