Westmeath, yeni futbol ve atma yöneticilerinin randevusunu açıkladı

WESTMEATH GAA Bu akşam, Jack Cooney ve Joe Quaid’in, ülkenin üst düzey futbolu ve fırlatma yöneticileri olarak atanmasını açıkladı.

Jack Cooney (ortada) daha önce Donegal koçluk ekibinin bir parçasıydı. Kaynak: Morgan Treacy / INPHO

Cooney, 1992’den bu yana görev alan ilçenin ilk yerli vatandaşı oldu ve son haftalarda işin önde gelen adayı olarak ortaya çıktı. Randevusu Perşembe akşamı bir ilçe kurul toplantısında onaylandı.

Westmeath 2004’te ilk ve tek Leinster unvanını kazandığında, Páidí Ó Sé’nin altında bir seçici rolüne etkileyici bir özgeçmiş getirirken, aynı zamanda Rory Gallagher’ın Donegal arka takımında yer aldı.

Son olarak, Cooney Rhode, Newbridge ve ev kulübü Coralstown / Kinnegad’ı yönetti ve Haziran ayında istifasının ardından Westmeath görevinde Colin Kelly’nin yerini aldı.

Cooney, “Her şeyden önce, ilçe yönetim kurulu ve kulüpler tarafından göz önünde bulundurulup daha sonra benimsenmesi bir onur ve ayrıcalıktır, bu yüzden şimdi yeni Westmeath yöneticisine atanmaktan kesinlikle memnunuz.

“Bölgeyi temsil eden bir oyuncu olarak ve farklı yönetim ekipleriyle birkaç yıl boyunca sürece dahil olmak, ömür boyu sürecek bir ilgi ve ömür boyu sürecek bir tutku ve sanırım gerçekten de zamanı gerçekten almayı başardım ve sevindim. bunu yapmak için.”

Bu arada Quaid, 2019 sezonunun önündeki Westmeath atıcılarını, bu yıl bir Christy Ring Cup zaferiyle sonuçlanan Kildare ile büyük bir başarı elde ettikten sonra alır.

Eski Limerick hurisi Ağustos ayında Kildare patronu olarak kenara atıldı ve Laois’teki boş yönetimsel görevle ve Westmeath işiyle bağlantılıydı.

Joe Quaid. Kaynak: Tommy Grealy / INPHO

Randevusu üzerine şunları söyledi: “Kildare’de geçirdiğim süre boyunca, Westmeath’ın bir Limerick perspektifinden daha iyi attığını bilmem gerekiyor.

“Bana her zaman vuran şey, Westmeath’deki kaslıların seviyesiydi. Onlarla her zaman iyi savaşlar geçirdik. Orada her zaman potansiyel olduğunu düşündüm.

“Bu sene Christy Ring’i Kildare ile kazandığımı hissettim – Westmeath işi kapmak için ayağa kalktı.

“Sanırım zamanlama hayattaki her şeydir. Şapkamı bunun için yüzüğe fırlattığımı söyledim. Bunu elde etmekten çok memnunum çünkü potansiyelleri olan bir takımlar ama hiçbir şey kazanamadılar. Bunu önümüzdeki birkaç yıl içinde değiştirmeyi umuyordum. Westmeath artık bir potansiyeli olmayan bir takım. ”

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın