Webb Simpson

Kaynak: SIPA ABD / PA Resimleri

WEBB SIMPSON, Oyuncular Şampiyonası’nda bugüne kadar gördüğü en dikkat çekici turlardan birinde, rüyaları 17 yaşında su tehlikesine girmeden önce inanılmaz bir 59 turla flört etti.

Ancak, TPC Sawgrass’taki haftasonuna beş vuruşluk bir şut attığı için, fırçasının tarihiyle birlikte yaşadığı hayal kırıklığı kısa ömürlü olmalı.

Resmi bir PGA Tour etkinliğinde sadece sekiz oyuncu 59 ya da daha iyi bir şut çekmişti – ve bu elit grubun sadece dördünde par-72 kursta başarılı oldu.

Ancak, altı düz bir arkadaştan oluşan muhteşem bir koşunun ardından 17. tişörtün üzerinde dururken, Simpson’ın tam olarak bunu yapmak için sadece iki tane daha bireye ihtiyacı vardı.

Ancak felaketi, tişörtünün attığı kargaşalı bir sıçrama yapıp, kovalamaya son vermek için suya doğru yuvarladığı sırada vurdu.

 

The highest of highs.
To the lowest of lows.

That’s golf.

Bir çift beşli beşe attı ve ardından en sonda dokuzuncu parite 63’ün mükemmel bir turunu atmak için kendini dövdü ve kendi aralarında ve peşinden koşan paket arasında beş atış kaldı.

Charl Schwartzel, Patrick Cantlay ve Danny Lee, -10’da, Chesson Hadley ve Charles Howell III, bir daha geri çekildi.

Shane Lowry, 68’i atmak için hayal kırıklığı yaratan bir açılış turundan geri döndü ve -1’e yükseldi.

Ancak turnuvanın ikinci turunun 15 deliğine eşit olan Rory McIlroy, haftasonu sahasındaki yerini emin olmak için hala çalışıyordu.

Tam liderlik tablosuna buradan bakın

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

Sam Bennett 1987’den beri Giro d’Italia sahnesini kazanan ilk İrlandalı oldu

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın