Waterford

Resim: Laszlo Geczo / INPHO

Resim: Laszlo Geczo / INPHO

Waterford 3

Limerick 6

LIMERICK FC, bu akşam RSO’da SSE Airtricity Premier Division’da 21 maçta Blues’da ilk ev ligini gerçekleştiren Shannonsiders’ın altı adamı için Waterford FC’nin 10 kişisine sahip oldu.

Ev sahibi, Conor Clifford, sağ kanattan gelen ortalıkta topla buluşan Danny Morrissey ile yaptığı kontra atakla topu kalecinin yanından çektiği şutta buldu ve 10.dakikada Lawrence Vigouroux takımının yanından topu ağlara gönderdi.

David Webster, üç dakika sonra, arkadan sağ tarafta net bir şekilde koşan Morrissey tarafından kaçırılan ve arka arkaya çaresiz bir Vigouroux’u geçerek sağ vuruş yaptı.

Hakem Graham Kelly, Daniel Kearns’ın iki ayaklı hamlesini tehlikeli olarak yargıladığı için Stanley Aborah’ın 19 dakikasında düz kırmızı kartla çıkmasıyla Blues 10 kişiye indirildi.

Kaynak: Laszlo Geczo / INPHO

İki dakika sonra, Billy O’neullivan’ın yakın mesafeyi geçtiği arka direğe çarptıktan sonra Billy Dennehy’nin sola son çizgiye ulaşmasından sonra oyunun üçüncü golünü kabul ettikleri için ev sahibi taraftaki durumu daha da kötüleştirdi. şanssız Vigouroux.

Waterford, 37. dakikada, Gavan Holohan tarafından kullanılan serbest vuruşta kaydettiği bu serbest vuruş golüyle kaydetti. Rory Feely topu ağlara yollayan oyuncuydu. Top kaleyi bulmayı başardı.

Courtney Duffus, ev sahibi taraftaki açığı yarı yarıya ikiye düşürdü. Oldham’dan gelen forvet oyuncusu, sahaya girmeden önce topla buluştu.

Limerick, Peter Maguire’ın sahadaki Dylan Barnett ile temas kurabilmesi için çığır açması ve eski mavi Mark O’Sullivan’ın Vigouroux’u boşa çıkarmasıyla 58. dakikada iki sayıdaki avantajını geri getirdi.

Bir dakika sonra kravatın yedinci hedefi ile evine inanan bir umut veren Duffus, beş dakika sonra Izzy Akinade’den bir solucan atışı yaparken Clarke’ı esirgemeden tuttu.

Kaynak: Laszlo Geczo / INPHO

Limerick, Barry Maguire’ın Billy Dennehy tarafından ceza sahasındaki bir penaltı noktasından iki dakika sonra skoru tamamlamadan önce topu bir topun arkasına sokmasıyla 85. dakikada beşinci golüyle oyunu yatırdı.

WATERFORD FC: Lawrence Vigouroux, Rory Feely, Kenny Browne, Dylan Barnett, Bastien Héry, Stanley Aborah, Faysel Kasmi (Paul Keegan ’46), Gavan Holohan, Izzy Akinade, Courtney Duffus

LIMERICK FC: Brendan Clarke, Killian Cantwell, Eoin Wearen, Killian Brouder (Shaun Kelly ’39), Billy Dennehy, Conor Clifford, Cian Coleman, Daniel Kearns (William Fitzgerald ’77), Karl O’Sullivan Barry Maguire, Danny Morrissey (Mark O’Sullivan ’46)

Hakem: Graham Kelly (Cork)

Hoban, liderlerin Dundalk’ın Bohemyalılardan daha iyi olmasını sağlayarak sezonun 12. golünü vurdu

Etkileyici Pat’lar arkadan Derry’e geliyor


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir