Wakefield prop kokain için pozitif testten 20 aylık yasaklama aldı

Rugby ligi eylemi

Rugby ligi eylemi

WAKEFIELD TRINITY PROP Adam Walker, kokain için pozitif testten sonra 20 ay boyunca askıya alındı.

İngiltere Anti-Doping (UKAD), Walker’ın anti-doping kurallarının 2.1 maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle, “bir sporcunun örneğinde yasaklanmış bir maddenin veya metabolitlerinin veya işaretleyicilerinin mevcudiyeti” suçlamasıyla bugünkü yaptırımı açıkladı.

Walker, Wakefield ve Widnes Vikings arasındaki bir maçı takiben Temmuz 2017’de yapılan bir yarışma testini takiben, bir katalizör metaboliti olan benzoylecgonine için pozitif test etti.

Yasak, testin zamanına geri döndü, yani Walker, bu sezonun kalanını ve bir sonraki ayın ilk ayını, Mart 2019’da eyleme geri dönmesine izin verileceği için kaçıracak.

UKAD CEO’su Nicole Sapstead, “Kokain yarışmada yasaklandı ve sporcular hile yapıp yapmadığına bakılmaksızın sistemindeki her şeyden yalnızca sorumlular.” Dedi.

“Sporcuların, rekabetin dışında bile kokain kullanmanın, onları anti-doping kurallarını çiğneme ve uzun bir yasaklama alma riski taşıyacağının farkında olması gerekir.”

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Altılı tahminleri24 Ağustos İstanbul altılı tahminleri24 Ağustos İstanbul at yarışı tahminleri

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir