Tudor’dan önemli açıklamalar

A Takım İdari Menajer Yardımcısı Mert Çetin ile yayıncı kuruluşun Final programına katılan Igor Tudor program sunucusu Şansal Büyüka’nın sorularını yanıtladı.

BANA VE EKİBİME GÜVENİLDİ

Galatasaray’da futbolcuya dayalı bir oyun oynanmaması benim aldığım bir karardı. Geçtiğimiz iki sezona baktığınız zaman başarısız bir Galatasaray vardı. Bu kötü gidişe bir dur diyerek radikal kararların alınması gerekiyordu. Bu yolda Galatasaray yönetimi bana ve ekibime güvendi. Bize bir şans verildi biz de bu şansı en iyi şekilde değerlendirdik.

Ben İtalya’da uzun bir zaman futbol oynadım orada bir sistem vardı. Orada teknik direktör, sportif direktör ve scout ekibiyle ortak bir çalışma gerçekleştirir. Bu çalışmalar sonucunda en son kararı başkan verir. Benim alışmış olduğum bu sistemi Galatasaray’da hayata geçirdik. Bu çalışmalar geçtiğimiz sezon başlamıştı. 2 ay boyunca gece gündüz futbolcular izlendi. Ekip olarak, birbirimizi bilgilendirerek bu çalışmaları gerçekleştirdik. Ben Dursun Özbek gibi bir başkana sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. İzlediğimiz futbolcuların iyi futbolcu olması yetmiyordu. Bu isimlerin karakterli aynı zamanda başarıya aç futbolcular olması gerekiyordu. Futbolcunun Galatasaray’a kariyerini bitirmeye mi yada oynamaya mı geliyor? bu çok önemliydi.

Yaptığımız transferlerde yüzde 80-90 başarı oranı olduğunu söyleyebiliriz. Benim düşüncemi sahaya yansıtan futbolcu topluluğu oluşturduk. Bunu yeni transferlerimiz dede görebiliyoruz. Bazı oyuncularımız beklenilen performansların üzerine de çıkarak bizleri mutlu etti.

OYUNCULARIMI SÜREKLİ MOTİVE EDERİM

Sahada başarılı olmanın en temel faktörü futbolcuların karakteri. Benim sahaya yansıtmak istediğim sistem hırslı ve sürekli isteyen bir takımdır. Antremanlar benim için çok önemli. Antremanlarda oyuncularımı motive etmek için onlarla sürekli konuşurum. Çünkü çok zor antremanlar yapıyoruz. Her zaman söylediğim bir şey, antermanda iyi çalışmayan hafta sonu iyi bir futbol ortaya koyamaz.

GOMİS HARİKA BİR OYUNCU

Gomis’e baktığınız zaman 11 maçta 11 gol atmış bir isim. Gerçekten yakalanması zor bir sayıyı yakaladı. Geçtiğimiz yıl Fransa’da çok gol atmış bir isim. Gomis’de zafer için her şeyi fazlasıyla görebilirsiniz. Gomis mesela her antreman sonrasında kalır ekstra çalışmalar yapar. Maç öncesinde rakip defans oyuncularının videolarını izler. Nasıl oyun ortaya koyuyorlar, nasıl hareket ediyorlar ona göre analiz yapar. Yaşına rağmen hala futbol açlığı devam ediyor. Belki takımın en iyi ismi değil ancak 18 içinde çok etkili olabilen bir oyuncu. Golü çok isteyen, sezen ve ona göre poizsyon olan bir isim. Saha da dünyanın en iyi futbolunu ortaya koymanız yetmez. Gol atmadığınız sürece güzel oyunun hiç bir anlamı olmaz.

BREZİLYALI GRUBUMUZ ÇOK İYİ

Maicon’a bakıyorsunuz 4 gol atmış. Maicon’u belki de forvet oynatmalıyız. Sadece Maicon değil diğer üç brezilyalı futbolcumuza ayrı parantez açmamız gerekiyor. Çok kaliteli bir Brezilyalı gruba sahibiz. Bazen, takımda çok Brezilyalı varsa takım eğlenceye kaçabilir denir. Ancak biz de bu öyle değil. Mariano olsun, geçmişte oynadığı takımlara baktığınız zaman, Fernando olsun çok kaliteli ve iyi anlaşan futbolcular olduğunu görürsünüz.

BENİM DE BEKLENTİLERİM VAR

Takıma baktığınız zaman attığımız 26 golün 21’ini üç oyuncunun attığını görüyoruz. Takımda golleri bir çok ismin atması tabi ki takım için büyük bir avantaj olur. Benim takımdan beklentim bir çok oyuncunun gollere katkısı olması. Ancak lig çok uzun bir maraton,

TOLGA CİĞERCİ ÖNEMLİ BİR FUTBOLCU

Tolga bizim için çok önemli bir isim. Takımın 11 maçta en önemli isimlerinden biri oldu. Tolga’nın fiziksel olarak inanılmaz bir kalitesi bulunuyor. Çok iyi bir isim, teknik anlamda da istediğim her şey kendisinde bulunuyor. Bizim sahada yansıtmak istediğimiz oyun yapısına iyi uyum sağladı” şeklinde konuştu.

Check Also

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle - FB Alanya ( Aytemiz )

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle – FB Alanya ( Aytemiz )

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle – FB Alanya ( Aytemiz ) maçı canlı izle seçeneği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir