Tudor ile olmaz..!

Bu akşam Galatasaray tarihin en ilginç maçlarından birini oldu. İlk yarı 0-2 geriye düştü. İkinci yarı adına yakışır bir futbol oynayarak 4-2 kazanmasını bildi ama futbol bana hiç ümit vermedi.

Neden mi ?

Igor Tudor değil miydi ilk 12 hafta şov yapan takım diyenler oluyor. Evet Tudor’du ancak atlanılan bir şey var. Tudor iyi antrenörlük yapıp daha doğrusu iyi çalıştırıp en iyi kadroyu sahaya sürüyordu futbolcularda yapması gerekeni yapıp güzel bir tablo ortaya çıkıyordu. Peki sonra ne oldu? Tudor başladı bazı antrenörlerin deyim yerindeyse rahat duramamasına. Arkadaş bir takım var çokta güzel gidiyor ne diye kadroda revizyonlara gidersin ki.

Rodrigues’i yedek bırakmalar, Olmadık oyuncuları olmadık yerde oynatmalar vs. hangi birini sayalım ki. Zaten şampiyonluk yarışında bulunduğu rakiplerini bırakıp yenmeyi 12-13 maç olmuş 1 puan alabilmiş. Bu bile başlı başına gönderilme konusu. En büyük kaosu ise Beşiktaş karşılaşmasında yaşattı. Olabilir, Beşiktaş son zamanlarda iyi futbol oynuyor ve kendi evinde oynadığı maç. Üstelik Muslera ilk golde inanılmaz bir hata yaparak geri düşmemize de neden oldu. Bunların hepsi olabilir maçın içerisinde olan konular. Ancak Tudor’un maç sonrasında futbolcularım stadın ambiansından etkilendi lafı tüm Galatasaray camiasına çok büyük bir ayıptır. Sen hangi takımın başında olduğunun farkında değilsin herhalde Tudor efendi. Üstelik kadroda bulunan oyuncuların hepsi büyük takımlarda, büyük maçlar oynamış oyuncular. Ancak Tudor’un bu söylemi olmamıştır.

Bir çok Galatasaray taraftarı keşke bu maçta yenilseydik, Tudor’da gönderilseydi. Fatih Terim takımın başına gelseydi dediğini duyar gibiyim. Yalan yok bende onlardan biriyim. Bu maç kazanıldı tamam Tudor’un kredisi devam ediyor ta ki kaybedeceği maça kadar dememeli yönetim. Bu akşam Tudor’u göndermeli. Görmüyorlar mı bu adamla olmayacağını. Bugün şansımız vardı 4 gol attık ya sonra? Diğer yandan Gomis’in kırmızı kartını gördünüz mü? adam kendini nasıl yere atıp kırmızı kart göstertti. Sadece helal olsun diyorum!

Bütün spor camiası, yorumcular Tudor Galatasaray’ın hocası değil diye bas bas bağırıyor. Bizde buradan bağrıyoruz. Lütfen sayın Dursun Özbek sesimizi duyun getirin Terim’i şampiyon olalım…

 

Mustafa TOK

m.tok@bjkdinle.com

Check Also

Muhteşem Beşiktaş!

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde ki muhteşem başarısı başta Beşiktaş taraftarı olmak üzere tüm Türkiye’yi sevince boğmuş …

Bir cevap yazın