Triple Crown kazanan Justify yarıştan emekli oldu

Resim: SIPA USA / PA Görüntüleri

Resim: SIPA USA / PA Görüntüleri

SADECE, 2018 Kentucky Derby, Preakness Stakes ve Belmont Stakes, ABD yarışının Triple Crown kazanmak için sadece 13. at olmak için SWEPT, yarıştan emekli oldu, colt bağlantıları Çarşamba günü onayladı.

Eğitmen Bob Baffert, “Justify’ın ayak bileğini doldurması yeterliydi ve bir sonbahar kampanyası için yeterince hızlı tepki vermiyor” dedi.

Hepimiz Justify’ın tekrar koşmasını görmek istedik, ama nihayetinde mükemmel olduğundan emin olmak benim sorumluluğumda. 60-90 gün olmadan, kesin olamıyorum.

WinStar Farm, China Horse Club, Plains Partners LLC Başkanı Starlight Racing, Justify’ın ilk soranı göz kamaştırdı ve kariyeri 18 Şubat’ta Santa Anita’da kazandı.

Kentucky Derbisini 5 Mayıs’ta 2 1/2 boyunda kazandığında “Apollon’un Laneti” ni kırdı ve 1882’de Apollo’dan bu yana ilk at olarak iki yaşındaki bir kız çocuğu olmadı.

Hem Kentucky Derby hem de Preakness’i ıslak, özensiz havalarda kazandıktan sonra, Justify, Seattle Slew’den bu yana Belmont’taki ilk unbeaten Triple Crown şampiyonu olmak için Haziran ayında Belmont’taki 1 / 4’lük bir zafere ulaştı.

Jokey Mike Smith, “Ona zaman zaman onu dövmek için gittiğimi hissettiğim bir zaman yoktu” dedi. “Kendisinden fedakarlık etmeden onunla koşabilecek bir at yoktu ve onu almaya gelebilecek bir at yoktu.”

Justify, Winchester’ın ipeklerindeki Kentucky Derby ve Preakness’ı aldıktan sonra, Çin At Kulübü’nün renklerini yansıtan Belmont’u kazandı.

Çin At Kulübü’nün Teo Ah Khing’i “Triple Crown’u kazanmak harika bir başarıdır” dedi. “Üçlü Taç’ın tarihi ve üç bacağı kazanmanın zorluğu hafifçe aldığım bir şey değil. Hepimiz için harika bir yolculuk oldu ve Bob’un Justify tarafından doğru şeyi yaptığını tam olarak biliyorum. ”

6-0 kayıt ve 3.798 milyon dolar kariyeri ile emekli olan Justify, önümüzdeki ayın başlarında WinStar Çiftliği’ne geri dönecek.

“Hepimiz Breeders ‘Cup Classic’deki kariyerini bitirmesini istedik, ama olması gerekmiyordu,” dedi WinStar Farm’ın Elliott Walden.

Walden, Coolmore Stud için üreme haklarının olası satışının eserlerde olduğunu bildiriyor, ancak böyle bir anlaşmanın “daha ​​sonraki bir tarihe kadar kesinleşmeyeceğini” söylüyor.

New York Times’ın Mayıs ayında bildirdiğine göre, Preakness’den önce bile 60 milyon dolarlık bir ıslah hakları anlaşması müzakere edildi.

Üreme kulübesine gidene kadar, Justify hafif halkla ilişkiler görevinde olacak.

Cumartesi günü Del Mar Racetrack’ta, California taraftarlarına onu görme şansı vermek ve Kentucky’de WinStar’ı gezen veda eden hayranların da onu görebilmeleri için geçmesi planlandı.

© Agence France-Presse


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir