The world record

THOMAS GRONNEMARK herhangi bir yanılsamaya maruz kalmaz.

Premier Lig’in ilk uzman ‘atıcı koçu“ olan Liverpool’un son eki “Futbolda en tuhaf iş olduğunu biliyorum” diyor.

Dane’nin Anfield’deki ya da daha çok Melwood’a gelmesi tepkinin bir karışımıydı, bazı kesimlerde entrikalar diğerlerinde alayla dengelendi. Ancak Jurgen Klopp için fikir basittir; herhangi bir şekilde iyileştirme.

“Dürüst olmak gerekirse, Red Bull patronu Gronnemark’ın rolünü sorduğunda,“ bir koç atışını hiç duymadım ”dedi. “Ama Thomas’ı duyduğumda bana açıktı, onunla tanışmak istedim. Onunla tanıştığımda% 100 açıktı, onu kullanmak istedim. ”

Gronnemark, dünyadaki en uzun atış için rekorunu elinde tutuyor. 2010 yılında, 51.33 m.

2004’ten beri, özellikle de Danimarka şampiyonu FC Midtjylland ile futbol kulüpleri ile çalıştı. Müşterilerinden biri olan Top-Uçuş kulübü AC Horsens, geçen sezon uzun atışlardan 10 gol atarken, aynı zamanda “gizli bir Bundesliga kulübü” ile çalışmayı da seviyor.

Bir Alman gazetesi makalesi sayesinde Klopp’un dikkatine geldi ve şimdi Melwood’da düzenli olarak oturumlar düzenliyor ve Kirkby’de Liverpool’un Akademi’nin adayları, oyuncuların tekniklerini ve atma durumlarındaki anlayışı geliştirmeyi amaçlıyor.

Gronnemark, Eğitim Bölgesi Guru’na yakın zamanda “Bazı haftalarda iki ya da üç seans yapıyoruz, bazı haftalar hiç yok” dedi. “Ben de her oyundaki atışlarını analiz ediyorum ve ben de var ya da olmasın onlara geri dönüyorum.”

Klopp, Thomas Gronnemark’ı bir gazetede okuduktan sonra atadı. Kaynak: Rui Vieira

Sayılar açık. Premier League kulüpleri, genel olarak, oyun başına 40 ile 50 atış atışı alırken, Liverpool, son iki maçında Brighton ve Leicester’e karşı 54’ünü buldu.

Oyun, oyun başına yaklaşık 12 dakika sürüyor ve bunlardan doğan durumlarla ilgili olarak, ”diyor Gronnemark,“ ortalama olarak, topu düşük basınçtan yarım saatten fazla kaybediyor ”diyor. Takım arkadaşları yakından işaretlendiğinde. ”

Liverpool’da, Leicester’de ceza sahası içine çok daha uzun süreli bir atış yapabildiğini gösteren Trent Alexander-Arnold, Andy Robertson, Alberto Moreno, Nathaniel Clyne ve Joe Gomez gibi savunucularla çalıştı.

Gronnemark BBC Sport’a verdiği demeçte, “Eğer bir savunmacı olsaydım, Gomez’in atışlarından birinin sonunda olmak istemem” dedi.

Amaç, diyor ki, Liverpool’u “ikinci bir Stoke” ye çevirmek değil – düz, derin uzun atışları Potters için böyle bir silah olan Rory Delap’a atıfta bulunmak yerine daha akıcı bir tarzda yardımcı olmak için. Örneğin, Liverpool’daki bu olayda, Muhammed Salah ve Sadio Mane’nin karşı saldırı fırsatlarına izin vermek için arkaya hızlı atışlar yapılması gerekebilir.

“Eğer Liverpool, benim için mükemmel olan uzun atışlardan bir gol ya da iki puan atarsa,” diye ekliyor. “Ama daha çok hızlı bir atış veya akıllı atış sonucunda gelirse.”

İstatistikler, Liverpool’un, bu bölgeye geldiğinde genellikle Premier Lig’in en az verimli kulüplerinden biri olduğunu göstermektedir. Geçtiğimiz sezon sadece üç atış attılar – Leicester, 14 ile ligi yönetti.

Eski bir sprinter ve hızlı, akıcı oyunu seviyorum ”diyor Gronnemark. “[Böylece] dışarı çıktıktan sonra çok hızlı bir şekilde topu nasıl geri alacağımı, topa nasıl sahip çıkacağımı, karşı saldırıyı nasıl süper hızlı yapabileceğimi koçluk ediyorum.”

İstatistiksel verilerin akıllı ve yenilikçi kullanımıyla tanınan bir kulüp olan Midtjylland’da çalışması açıktı; Horsens gibi, geçen sezon atılan senaryolardan 10 gol attılar. Onunla çalışmış olanlar, onu görecek kadar sade olan “mükemmel” bir koç olarak tanımlarlar.

Liverpool’daki randevusu, daha geleneksel arka oda personelinin kurulması yerine, uzmanlık odaklı bir odakla, kulübün yaklaşımındaki bir evrim kanıtını temsil ediyor.

Klopp son zamanlarda “Yeterli uzmanınız olamaz” dedi. Liverpool’da, beslenme şefi Mona Nemmer, fitness ve kondisyon şefi Andreas Kornmayer ve tıbbi rehabilitasyon ve performans yöneticisi Philipp Jacobsen’in görevlerini üstlendi. Kulüp ayrıca eski bir Avusturya uyruklu olan ve daha sonra “kaleci danışmanı” olarak kulübün keşif departmanıyla birlikte çalışan Hans Leitert’in hizmetlerini kullanıyor. Örneğin, Leitert’in bu yaz Liverpool’un Alisson Becker’ı satın almadan önce görüşüne başvurulabilir.

Michael Gove bir zamanlar saçma bir şekilde “İngiltere’nin yeteri kadar uzmanı olduğunu” iddia ediyor olabilir, ancak Klopp açıkça aynı fikirde değil. Görünüşe göre Liverpool’daki yaklaşımı, herhangi bir alandaki her türlü gelişmeyi açığa çıkarmak. Sir Dave Brailsford’un söylediği gibi “marjinal kazançlar”.

Liverpool, Klopp’un öncülü Brendan Rodgers’ın eski takım arkadaşı Dr. Steve Peters’in takım arkadaşı Brailsford’un meslektaşı olarak çalıştı. “The Chimp Paradox” un yazarı Dr. Peters, Reds’ın 2013-14’teki başrol mücadelesinde öne çıkarken, daha sonra Rodgers’in saltanatı daha az çözülmüştür. Bütün deneyler ödemez.

Yine de Anfield’deki umut, bu “marjinal kazanımların” Klopp’in tarafının kendi evrimine gerçek meydan okumaya devam etmesini sağlayabildiği ve etkinleştirebileceği yönündedir. Andy Gray, meraktan bir kariyer yapan ve insanların futbolu analiz etme şeklini değiştiren biri, bunun anlamsız olduğunu düşünebilir, ancak futbol sürekli değişen bir spordur. İnovasyon, Klopp kendini hissettirmeli ve teşvik edilmeli.

Ve böylece Gronnemark Liverpool ile birlikte çalışacak ve sonunda tüm farkları yaratabilecek geliştirmeleri arayacak. O, Premier Lig’in geri kalanına çoktan bir uyarı yayınladı.

“Genel olarak Liverpool’a karşı,” diyor, “Topu fırlatmak için dışarı atmak istemem!” Diyor.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


8 Eylül ankara at yarışı tahminleri

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın