Thauvin Marsilya’yı korumak için geç kalıyor

PARİS: Florian Thauvin, 10 kişilik Marsilya’yı Cuma günü Guingamp’da heyecanlı bir şekilde 3-3’lük bir seriyle kapatarak, Fransa’da canlı bir maçla Şampiyonlar Ligi’ne ulaşma umutlarını devam ettirdi.

Avrupa Ligi finalistleri, üçüncüsünü işgal eden Monaco’nun gerisinde kalıyor ve bugünlerde Şampiyonlar Ligi’nde Cumartesi günü Strazburg’da bir galibiyetle güvence altına alan ikinci sıradaki Lyon’un bir puandan oluşuyor.

reklâm

Marsilya, önümüzdeki hafta Lyon ‘da yapılacak Atletico Madrid’ e karşı düzenlenen Europa League finalinde Avrupa ‘nın önde gelen yarışmasını kazanma şansına sahip olacak ve eğer bunu kaybederse, 19 Mayıs’ ta Ligue 1 sezonunun son gününde.

Uzakta kalan taraf, Stade de Roudourou’da 2-0 öne geçti ve Valere Germain’in başlığını ve Thauvin’in mevsimin 25. golünü attı.

Ancak Clement Grenier, Guingamp için bir geri çekti ve Lucas Ocampos’un hentbolundan sonra 52. dakikada ceza sahasından eşitlendi.

Guingamp, 70. dakikada Steve Bridanda’nın tartışmalı olarak gönderilmesinden sonra Jimmy Briand’ın bir kez daha vuruşu yaptığı sırada öne geçti.

reklâmreklâm

Ancak Thauvin, bir noktayı kurtarmak için tekrar vurdu ve Marsilya’nın ilk üçte bitirmesi için mücadelenin en azından kampanyanın son gününe geçmesini sağladı.

Marsilya teknik direktörü Rudi Garcia, “Maçı kaybettik, kazanamadık, ilk gollerinde bir atılım oldu,” dedi.

“2-1 ‘de aynı maç değildi. İkinci yarısını geri almayı unuttuk ve ne oldu, oldu.

“Ama kazanmasaydık, her şeyden önce bu bizim hatamızdır.”

Marsilya, Hauvin için mükemmel bir kesişme noktası olarak Thauvin’i salladı ve ileriye doğru Guingamp’ın kalecisi Karl Johan Johnsson ve alt köşede muhteşem bir üstbilgi dikmek için atladı.

Sezonun son gününde Amiens’e karşı bir ev maçı ile, bu Marsilya’nın kalan maçlarının daha sert olması gibi görünüyordu, ancak 14. dakikada daha da belirginleşti.

Arjantinli kanat oyuncusu Ocampos kanatta uzay yarattı ve Thauvin için dikkat çekici kampanyayı düzgün bir başlık ile sürdürmesi için geçti.

Fransa tarafından üç kez kapatılan 25 yaşındaki eski Newcastle flopu, Perşembe günü Didier Deschamps ‘Dünya Kupası takımına bir çağrı almak için koşmaya başladı.

Ancak ev sahibi kısa bir süre önce hücumda kısa bir süre önce hücumda bulunan Grenier’ın boş bir ağın içine girmesine izin veren Briand’ın vuruşunu sıkarak, hızlı bir karşı-hücumun ardından yarım saatten önce açığı yarıya indirdi.

Marsilya, aradan sonra ritimlerini geri çevirmek için mücadele etti ve Grenier, Şubat 2013’ten bu yana ilk ligini penaltı noktasında ikiye katladı.

Guingamp, saat iadesinde dönüşü tamamlamış olmalıydı, ancak Jordan vivivie’nin zafiyetleri onun bölgedeki işaretsiz yere düşmesine rağmen Briand genişledi.

Ancak hata yapmak için uzun süre beklemek zorunda kalmadı, bir hata komedisi OM’nin ceza almasıyla sona erdi ve Mandanda kırmızıyı gördü.

Orta-geri Gregory Sertic’in yarı yol çizgisindeki hatası, Briand’ın hedefe doğru ilerlemesine izin verdi ve ileriye doğru, kasıtlı bir faul yapmış görünmese de görevden alınan Mandanda’nın faulünü çekti.

Briand, Grenier’den penaltı görevlerini devralmak için kendisini seçti ve usulüne uygun olarak yedek bekçi Yohann Pele’yi yanlış yolladı.

Thauvin son olarak, Bouna Sarr’ın sağ kanattan haç yönünü çevirdi ve her iki takımın da çılgın bir finalde kazanma şansını kaçırma şansı vardı.

Marsilya şimdi, Monako’yu ziyaret eden Strazburg ya da Saint-Etienne’nin cumartesi günü onlara bir iyilik yapabileceklerini umuyor.

Check Also

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle - FB Alanya ( Aytemiz )

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle – FB Alanya ( Aytemiz )

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle – FB Alanya ( Aytemiz ) maçı canlı izle seçeneği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir