Ana Sayfa FUTBOL 8 Aralık 2017 796 Görüntüleme

Terim, Bosna’ya çok uzak!

Fatih Terim ile Bosna Hersek'li yöneticiler ile bir araya gelmiş yaptıkları görüşme sonrasında basına verdikleri röportajda, iki tarafında düşünmesi gerekiyor açıklaması yapılmıştı. Terim'in görüşme detayları belli oldu.

Fatih Terim ile Galatasaray’ın eski futbolcularından Tarık Hodzic’in aracı olduğu Bosna Hersek Futbol Federasyonu yetkilileri İstanbul’da bir araya gelmişti. Yapılan görüşmede çok sıcak bir ortamın oluştuğu öğrenildi.

Fatih Terim ismi tüm Bosna halkının büyük heyecanına neden olurken, Terim görüşme sonrasında teşekkür etmiş görüşme detaylarının önümüzdeki günler netleşeceğini açıklamıştı. İki taraf yaptıkları görüşmede tüm konuları masaya yatırırken, tarafların ekonomik konularda bir araya gelmelerinin oldukça zor olduğu iddia edildi.

FARK ÇOK BÜYÜK

Bosna Hersek Futbol Federasyonu, Avrupa Federasyonları arasında en az bütçeye sahip olan ekiplerden olması, bu transferi zora sokan etkenlerin başında geliyor.

Öyle ki Bosna Hersek Milli Takımı’nı çalıştıran son teknik direktörü Mehmed Bazdereviç yıllık 180 bin Euro gibi bir rakam kazanıyordu.

Fatih Terim’in ise Türk Futbol Federasyonu’ndan kazandığı rakam yıllık 3.5 milyon Euro idi.

İki rakam arasında uçurum olduğu, iki tarafında görüşmeden memnun olduğu ancak bu rakamların bir araya gelmesi imkansız gözüktüğünden transferin olma imkanı çok zor gözüküyor.

Fatih Terim’in ismi geçtiğimiz haftalarda rakiplerine farklı yenilerek liderliğini Başakşehir’e kaptıran Galatasaray ile anılıyordu. Igor Tudor’un özellikle taraftarlar tarafından istenmemesi, takımı korkak oynatıyor yönündeki şikayetleri sıkça dile getiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Galatasaray taraftarı Terim’in evine kadar gitmiş, Galatasaray’a gel marşlarını söylemişti. Bu gelişmeler sonrasında Terim’in Bosna Hersek transfer görüşmesi gündeme bomba gibi düşmüştü.Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BJK haberleri - Altilitahmin.net