Silky-pürüzsüz Usyk okulları Gassiev tartışmasız dünya şampiyonu ve Ali Trophy kaldırmak

Moskova’da, uzun zamandır süren bir mücadelenin yıldızı Oleksandr Usyk için parkta hafif bir güvencesiz bir yürüyüşten daha fazla olmamaya başladı.

Ancak, Rus silahı Murat Gassiev’i etkisiz hale getiren Kiev güneybatısı o kadar zarifti ki, Cumartesi gecesi çaresizlik dersi, tarafsız gözlemci tarafından hayal kırıklığı yaratamayacak gibi görünüyordu.

31 yaşındaki Usyk, Gassiev’e, ilk kez Dünya Boks Şampiyonası Süper Serisi finalini kazandıran ilk profesyonel yenilgi yaptı ve bu süreçte tartışmasız Dünya kruvaziyer şampiyonu oldu. Usyk, erkek profesyonel boksta tartışmasız tek kralıdır.

Sadece 16. profesyonel kavgasında, pugilizmdeki bir ustalık, ustalaşmış Usyk’ın korkutucu düşmanın arka bahçesinde 120-108, 119-109 ve 119-109 puanlarına oybirliğiyle karar verdiğini gördü.

The history maker! @usykaa becomes the first fighter to lift the Muhammad Ali Trophy, presented by the legendary boxer’s wife, Lonnie Ali!

2012 Olimpiyat şampiyonu WBO ve WBC kuşaklarının sahibi sırasına girdi ancak nükleer güdümlü Gassiev’i etkisiz hale getirdi ve IBF ve WBA kayışlarıyla ayrıldı.

Sekiz kişilik bir turnuvanın finalini kazanan ve Ali Trophy’nin ilk alıcısı olduğu gecede Usyk beş vuruşlu bir fusillade ve ardından Ali Shuffle’ı bitirdi. Bütün gece kanı – yardım edemedim ama zevk alamadım.

CompuBox’a göre Usyk, 939 (% 27) yumrukun 252’sine indi ve 12 turda sadece 313’ü (% 29) 91’e inen Gassiev’i geride bıraktı. Usyk, Gassiev’in toplam toprağa atılmasından daha fazla jab attı (Gassiev, kendi başına sadece dokuz jabın indi) ve Ukraynalı da Gassiev’in 82’sine 153 güç çekimi ile hedefini buldu.

İpeksi güneybatı tempolu turu hızlandırdı ve gerçekte Gassiev’in ruhu dikkat çekici bir şekilde kırılmasına rağmen mesafeye gitmekten rahatsızlık duyduğu için bir miktar krediyi hak ettiği kadar baskındı.

Rus, onun kredisine, yenilgiden daha fazladır.

‘Best opponent in my professional career.’

Nothing but class from Gassiev 👏👏👏

Destek için herkese teşekkürler! BOWBO, WBC, WBA, IFB Şampiyonu

Usyk artık en yakın üç yarışmacısını cruiserweight bölümünde dövdü ve şimdi sadece bir isim var. Tuhaf olarak, bu isim Tony Bellew.

Nitekim, Usyk, son zamanlarda ağır ağır kampanyalar yapmak zorunda kalmazsa, “savaşmak için fazladan spagetti yiyin” dedi.

Usyk, “Tony Bellew’in Muhammed Ali kupasının galibi ile savaşmak istediğini duydum” dedi. “Umarım beni konuştuğunu görür. Hey Tony Bellew, hazır mısın? ”

Son dört savaşında Usyk Amerika’da bir Amerikalıyı, Almanya’da bir Alman, Letonya’da bir Letonya’yı dövdü ve sonunda Rusya’da bir Rus’u kapattı.

Tümü bölünmeyi birleştirirken ve tarihte sadece ikinci tartışmasız cruiserweight şampiyonu olurken.

– Tom Craze (@TomCraze) 21 Temmuz 2018

Usyk beats AJ with ease, said it before and will say it again…

Usyk’nin bu kavgada ne kadar iyi olduğunu görmek zor

– Al Bernstein (@AlBernstein) 21 Temmuz 2018

İrlanda’nın Ryan Burnett’i, Dünya Boks Şampiyonası Süper Serisi’nin bantam ağırlığı yorumuna giren sekiz kişiden biri.

Belfast’ın Antrim Yolu’nun eski birleşik dünya şampiyonu, Cumartesi’nin kruvaziyer ağırlıkları finalinde gerçekleşen ve Moskova’da yapılacak olan gala gecesinde çeyrek final karşılaşması olarak Nonito Donaire’ı seçti.

Geçtiğimiz günlerde Carl Frampton tarafından tüylerden arındırılan WBA Dünya şampiyonu ve “Filipinli Flash”, Burnett’in seçimini takiben bir yemek için oturdu.

En iyi tohum Burnett ve dört kişilik dünya şampiyonu Donaire, sonbaharda sona erecek. Bu yüzden de George Groves ve Callum Smith, 168 kiloluk WBSS onuruna çarpışacaklar.

Hafif ağırlığa sahip bir turnuva, Burnett’in bantam ağırlığıyla saldırıya eş zamanlı olarak başlayacak.

İrlanda’nın Ryan Burnett, Super Series çeyrek finali için tanıdık dört kişilik bir dünya şampiyonu seçti


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın