Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Gençlerbirliği
  • Beşiktaş - Gençlerbirliği
  • Stat: Ankara 19 Mayıs
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 28.10.2016 20:00

Şenol Güneş’ten zor karar!

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Şenol Güneş’ten zor karar!

Beşiktaş teknik patronu zor bir karar vermek zorunda. 23 kişilik Şampiyonlar Ligi kadrosunu seçmek için kararsız kalacağa benziyor.

Beşiktaş’ın şampiyon teknik direktörü Şenol Güneş, UEFA ile yaptığı Finansal-Fair Play anlaşması nedeniyle Şampiyonlar Ligi kadrosunda 23 oyuncu bulundurabilecek. 23 kişilik kadronun 4 tanesi alt yapıda yetişmiş olması gerekiyor. Diğer 4 oyuncunun da Türkiye’de yetişmiş oyuncu olması zorunluluğu var. Geriye kalan 15 kişilik seçim Şenol hocayı oldukça zorlayacağa benziyor.

2015-2016 sezonunu şampiyon tamamlayan siyah beyazlı ekip bu sene devler ligi arenasında direk katılmaya hak kazandı. Dev arena öncesinde 11 yeni transfer yaparak kadrosunu güçlendiren Beşiktaş Şampiyonlar Ligi kadrosunu oluşturmakta zorlanacağa benziyor.

Şenol Güneş’in bu gece saat 00.00’a kadar UEFA’ya 23 kişikik kadroyu bildirmek zorunda. Beşiktaş’ın UEFA ile yaptığı anlaşma gereği 23 kişilik kadro oluşturması gerekiyor. Bu kadronun 4 tanesi alt yapı oyuncusu, 4 tanesi ise Türkiye’de yetişmiş oyuncu olması gerekiyor. Bu nedenle kadrosunda 20 oyuncu kalan Güneş’in 5 As oyuncusunu Şampiyonlar Ligi kadrosuna alamayacağı anlamına geliyor.

Türkiye altyapısına uygun 4 oyuncusu, Tolga Zengin, Uytu Yuvakuran, Gökhan Gönül ve Caner Erkin olurken, 4 altyapı oyuncusu ise, Atınç Nukan ve Necip Uysal bulunuyor. Geriye kalan 2 oyuncu ise Beşiktaş altyapısından seçilicek oyuncu sonrası netlik kazanacak.

Beşiktaş’ın kadrosunda kadro dışı kalıp Şampiyonlar Ligi heyecanını yaşayamayacak olan 5 kişi bu gece sonrası netlik kazanıcak. Şuan Şenol Güneş’in kadroyu oluşturmaya çalıştığı ancak yapılan anlaşma gereği oldukça zorlandığı belirtiliyor. Geriye kalan 20 oyuncununda Beşiktaş için önemli isimler olması Güneş’in tercihini oldukça zorlaştıracak durumda. 5 Kişiden 2 kişinin ismi kesinlik kazanmış gözüküyor. Bu isimlerin Veli ve Aras olması beklenirken diğer 3 ismin kimler olacağı gece UEFA’ya verilen liste sonrası netlik kazanacak.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi