Samsunspor’da futbolcular TFF’ye başvurdu

TFF 1. Lig takımlarından Samsunspor Denizlispor deplasmanında oynayacağı maç hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Bugün yapılan antreman sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Coşkun Zeren, 10 futbolcumuz alacaklarını alamadığından dolayı TFF’ye başvurmuş durumda. Bunu sıkıntı olarak görmüyoruz. Çünkü bir an önce çözülmesi gerekir. Gönül isterdi ki iş buralara gelmeden çözülsün. Hoş ve doğru olan bu olurdu. Ancak yapacak bir şey yok en kısa zamanda bu sorunu çözeceğiz. Futbolcular en doğal haklarını kullandılar. Yönetimimiz bu durumu çözmek için gerekeni yapıyor.

Yabancı oyuncularımızdan serbest kalma istediğiyle ilgili bir başvuru bize gelmedi. Son 3 yıldır hiçbir futbolcu alacağından dolayı sözleşmesi feshedilmemiştir. Chibuke’nin bize bir başvurusu oldu. Onun günü dolmuştu. Tabi ki onunda sorununu çözdük. Teknik ekibin istediği her oyuncuyu takımımızda tutmaya kararlıyız. Devre arasında devam etmeyeceğimiz arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarak yollarımızı ayıracağız. Sakatlığı nedeniyle bizimle birlikte olamayan Muhammed Larbi sözleşmesini tek taraflı feshetti. Onunla geçtiğimiz hafta bir görüşme gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde kulübün bir sıkıntı yaşamaması adına kendisiyle bir kez daha görüşme yapacağız” dedi.

TRANSFER TAHTASI SORUNUMUZ YOK

Samsunspor kulübünün transfer yasağı olduğu ve transfer tahtasının kapandığı yönündeki çıkan söylentiler gerçeği yansıtmıyor. Kulübümüzün transfer yasağı bulunmuyor. Transfer tahtasıyla ilgili ufak tefek sorunumuz var. Her kulübün yaşadığı ufak tefek sıkıntılar. Tabi yaşadığımız bu sorun geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız sıkıntılar kadar değil. Sorun teşkil eden 700 bin lira civarında bir para söz konusu. Bu çözülmeyecek bir sorun değil. Tahtayla ilgili sıkıntımız yok yani. Futbolcularımızla birbir görüşmeler yaptık. Bizim kulüp olarak çözülmeyecek sorunumuz yok.

Bugün Samsunspor kulübü hala ayaktaysa son 2-3 yıldır verdiğimiz büyük emeğin eseridir. Çok şükür sıkıntımız kalmadı. Bizleri sadece üzen sportif anlamda yaşadığımız sorunlar ve bulunduğumuz konumdur. Bizi ve taraftarımızı bu durum üzüyor. Taraftarımız da haklı olarak bu duruma tepki gösteriyor. Ancak takım olarak ikinci devre daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Check Also

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle - GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor ekranlarından canlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir