Şampiyonlar Ligi serüveni başlıyor

Beşiktaş’ımızın Şampiyonlar Ligi serüveni yarın Portekiz deplasmanında oynayacağı Porto maçıyla birlikte başlıyor. Bildiğiniz gibi son Avrupa kupasını Portekiz kazanmış ve büyük sükse yapmıştı. Zorlu bir rakip ve bu güne kadar Portekiz ekibi Porto’ya karşı bir galibiyetimiz bulunmuyor.

Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda Monaco, Leipzig, Porto ve Beşiktaş yer alıyor. Güçlü rakiplerimiz arasında hiç kuşkusuz ki Porto ve Monaco takımlarını söyleyebiliriz. Ancak biz siyah beyazlı renklere gönül verenler olarak bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Monaco’nun yaptığı yatırımlar sonrasında bu gruptan çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sonuç olarak rakibimiz Porto gibi gözüküyor. Porto’ya üstünlük sağlamamız durumunda Monaco ile gruptan çıkmamız olağan gözüküyor.

Ancak geçtiğimiz sene Lyon ile yaşanan olaylar sonrasında hatırlarsanız UEFA tarafından bize ve Lyon’a ceza kesilmişti. Bu sene başkanımız Fikret Orman yaptığı açıklamada, bir daha olay olması durumunda Avrupa kupalarından 1 yıllık men cezamızın devreye gireceği bu nedenle de Beşiktaş taraftarının bu sene deplasmana gelmemesini rica etmişti. Bu karara çoğu taraftar sağduyulu davranarak olumlu karşılamıştı ancak yarın ki Porto maçı için Portekiz’e giden Türk sayısını görünce dinlemeyenlerin de sayısı oldukça fazla. İşin aslına bakarsanız korkuyla yaşanmaz. Sonuçta Lyon’da yaşananlar kasıtlı olan olaylardı ve UEFA’nın nasıl bize ceza verdiğini hala anlamış değilim. Stadın çimlerine inen Lyon taraftarı olayı çıkartan onlar zaten biz orada bir kaç bin kişiyken nasıl olay çıkartalım. Hadi yaşanan olayları geçtim sonrasında nasıl bize ceza verdiler. Üstelik Lyon ile aynı cezayı aldık. Düşünebiliyor musunuz deplasmanda bir maça çıkıyorsunuz ev sahibi ekip olay çıkartıyor, deplasman ekibine de aynı cezayı veriyorlar. İnanılır gibi değil.

Neyse bu tatsız konuları kenara bırakalım ve yarın ki Beşiktaş Porto maçına odaklanalım. İyi bir futbol ortaya koyup yarın ki karşılaşmadan galip gelebilirsek veya en azından orada alacağımız bir beraberlik. Sonrasında İstanbul’da Porto’yu yenmemiz durumunda en büyük rakibimizden 4 puan almış olacağız. Leipzig takımına karşı ciddi hatalar yapıp komik puanlar kaybetmezsek gruptan çıkmış oluruz. Üstelik 2 Monaco maçlarını kaybettiğimizi hesaplayarak. Birde Monaco maçlarında galip veya beraberlik gelmesi durumunda tadından yenmez.

Haydi Beşiktaş’ım gururlandır bizi. Yüksekten uçalım…

 

 

Check Also

Tudor ile olmaz..!

Bu akşam Galatasaray tarihin en ilginç maçlarından birini oldu. İlk yarı 0-2 geriye düştü. İkinci …

Bir cevap yazın