Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Gençlerbirliği
  • Beşiktaş - Gençlerbirliği
  • Stat: Ankara 19 Mayıs
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 28.10.2016 20:00

Şampiyonlar Ligi Maçları Saat Kaçta Başlayacak ?

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Şampiyonlar Ligi Maçları Saat Kaçta Başlayacak ?

Yaz saati uygulamasına Resmi Gazete kararına göre devam edileceği belirtildi. Bu durum Avrupa’da oynanan karşılaşmaların saatlerini de etkileyecek.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, gün ışığından yararlanmak adına 26 Mart 2016 tarihine kadar bütün Türkiye’de saatler bir saat ileri alınmasıyla başlayan yaz uygulaması her yıl boyu sürdürülmesine karar verildi. Böylelikle 30 Ekim 2016 Pazar Günü saat 04.00’de saatlerin bir saat geriye alınması yürürlükten kaldırılmış oldu.


ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI 1 SAAT İLERİ

Bu karar sonrasında Şampiyonlar Ligi maçlarında değişikliğe neden olacak. Beşiktaş’ın bu sene devler arenada bizi temsil edecek olması bu kararın bir kat daha önemli hale gelmesine neden oldu. Karar sonrası yaz uygulaması devam edeceği için TSİ Şampiyonlar Ligi maçları 22.45’te başlayacak. Maçların bitiş düdüğü 00.30’u bulacak.

Avrupa’da yaz saati uygulamasına geçmiş dönemlerde Türkiye’de olduğu gibi 30 Ekim’de sona erecek. Bu nedenle Türkiye’deki maçın başlama saatinde 1 saat fark olmuş olacak.


AVRUPA LİGİ DE AYNI ŞEKİL

Saat uygulaması kararı sonrası Şampiyonlar Ligi maçlarının yanında oynanacak Avrupa Ligi maçlarıda bu durumdan etkilenmiş olacak. Avrupa Ligi maçları 21.00 ve 23.05 saat aralığında oynanacak.

Avrupa maçlarında normalde 2 kademeli maçlar oynanıyor. 20.00’de başlayan maçlar ve 22.05’de maçlayan maçlar şeklinde. Yaz saati uygulaması sonrası 20.00’de oynanacak maçlar 21.00’de, 22.05’te oynanacak maçlar ise 23.05’te başlamış olacak.


RUSYA ÖRNEĞİNE GEÇİLEBİLİR

Türk takımların maçları Rusya’da oynanan maçlar gibi erken saatlere alınabilir. Rusya’da saat uygulaması nedeniyle maçlar erken başlatılıyor.

Türkiye’de alınan bu karar sonrası Türkiye Spor Fedareasyonu nasıl bir karar alacak merakla bekleniyor. Avrupa karşılaşmalarındaki maçlara müdahale şansı bulunmayacak. Türkiye’deki futbol severler Avrupa maçlarını 1 saat geç izleyerek bu zevki yaşayabilecekler.

Ancak ülkemizdeki maçları 1 saat geriye alma imkanı olabilir. Fedarasyonun bu yönde karar vermesi bekleniyor. Normal şartlarda yaz döneminde böyle gitmesi olağan yalnız kış dönemi geldiği zaman saatlerin 1 saat ilerde kalarak maçların oynanması taraftarları mutsuz edebilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 oylama 4 puan ortalama (4 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi