Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Gençlerbirliği
  • Beşiktaş - Gençlerbirliği
  • Stat: Ankara 19 Mayıs
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 28.10.2016 20:00

Saç Ekimi Ağrısız Yapılmasında Lider Barsanhealth.com

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Saç Ekimi Ağrısız Yapılmasında Lider Barsanhealth.com

Saç ekimi gerektiren saç dökülmesi problemleri insanları en çok üzen ve sıkılmalarına neden olan problemlerdir. Çünkü insanlar güzel, bakımlı ve düzgün saçlarla kendilerini daha iyi hisseder ve güzel göründüklerini düşünürler.

Bu yüzden de özellikle kadınlar günün belli zamanlarını saçlarına şekil vermek için geçirebilirler. Siyah, sarı, kahve, kumral saç renkleri her insanda farklı bir güzellik yaratır. Ancak saçların oldukça hassas yapıları vardır ve çeşitli nedenlerle çabucak yıpranabilir ve dökülerek kelliğe kadar gidebilir. Bu duruma gelen saçlar için yapılacak şey ise saç ekimi olmaktadır.

Ancak bazen de ne kadar iyi bakım yapılırsa yapılsın genetik nedenlerle saçların dökülmesini önüne geçilemez. Özellikle erkeklerde erken saç dökülmesinin başlıca nedeni genetik olmaktadır. Bunun yanında bazı estetik merkezi olarak geçen sağlık kuruluşlarında ki tedavilerde kullanılan ilaçlar, mantar, egzama gibi deri hastalıkları da saçların aşırı dökülmesine neden olabilir. Bir dermatologa giderek saçlarınızın dökülme nedenlerini araştırmalısınız. Dermatolog dökülme nedenine göre size tedavi uygulayacaktır. Ama bunlara rağmen dökülmeyi önleyemiyorsanız saç ekimi kaçınılmaz olacaktır.

Şimdi çok modern ve gelişmiş tekniklerle saç ekimi yapılabilmektedir. Cerrahi tıp merkezlerinde, hastanelerin ilgili bölümlerinde yapılan bu operasyon lokal anesteziyle yapılmakta ve hiçbir ağrı duymamaktasınız. Tabi saç ekim ekibinin uzman ve deneyimli olması önemlidir. Ülkemizde uygulanan FUE yöntemi ile saç ekiminde çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu yöntemde ense bölgesindeki saha sağlıklı saçlar köklerinden alınarak açık bilgeye nakledilmektedir. Küçük kanallar aşılarak ekilen saç köklerinde kan dolaşımı olduğu için ekilen saçlar kısa bir süre sonra büyümeye başlamakta ve ömür boyu kullanacağınız saçlara kavuşmaktasınız.


Sağlıklı, bakımlı ve düzgün saçlar her yaştaki insan için çok önemlidir ve insanlar saçlarıyla kendilerine daha da bir güzellik katar, kendilerine bir tarz bir stil yaratırlar. Daha güzel daha sağlıklı saçlara sahip olmak için en kaliteli ürünleri kullanmaktan çekinmezler. Ancak yine de saçlar çok hassastırlar ve çok çabuk yıpranabilirler. Saç sorunlarına zamanında müdahale edilmezse saçlarda dökülmeler başlar ve bu dökülmeler yoğunlaşarak kelliğe kadar gider. İler yaşlarda saç dökülmesi daha alışılmış bir durum ve kişiyi fazla etkilemez. Ama gençlerde ve orta yaşlarda saç dökülmesi ciddi sıkıntılara neden olur, hatta gençlerde psikolojik sorunlara bile yol açabilir. Bu nedenle saç ekimi pek çok kişinin ilgi alanında olmakta ve bununla ilgili bilgileri takip etmektedirler.

Bütün tedavilere rağmen saç dökülmesi önlenememiş ve kafada açık bölge giderek yaygınlaşıyorsa yapılacak iş saç ektirmektir. Genellikle ciddi başka rahatsızlıkları olmayan 20-60 yaş arası herkese saç ekimi yapılabilir. Son tekniklerle yapılan saç ekimleriyle insanlar ömür boyu kullanacakları sağlıklı saçlara kavuşmuş olmaktadırlar. Ülkemizde FUT ve FUE teknikleri kullanılarak saç ekimi yapılmaktadır.

Ancak kansız ve ağrısız FUE tekniği ile doğala daha yakın görüntüler elde edilmekte ve tek seansta en verimli sonuç alınmaktadır. Bu yüzden de FUE tekniği artık neredeyse uygulanan tek teknik haline gelmektedir. Ancak saç ekimi yaptırmak için saç ekim merkezleri hakkında araştırma yapmalı ve hem merkez hem de doktorlar hakkında bilgi toplamalısınız. Daha önce yapılmış işlemleri de görerek güven veren bir merkezi tercih etmelisiniz. 

1 2 3
1 oylama 3 puan ortalama (3 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi