Rekor kıran Guardiola, Premier Ligi ve Yılın LMA Yöneticisi’ni ikiye katladı

Manchester City patronu Pep Guardiola için düzenlenen bir “MEMORABLE 2017/18” kampanyası, Sezonun Premier Ligi Yöneticisi ve Yılın Yılı LMA Yöneticisi’ni topladığını gördü.

Rekoru kıran 100 sayılık bir çekiş ile İngilizce üst düzey uçuş unvanına liderlik eden Katalan, iki prestijli bireysel ödülün kazanarak iç oyundaki egemenliğini sürdürdü.

Blues, bir sezon boyunca daha önce hiç görülmemiş yüksekliklere sahip olan Blues ile Carabao Cup şanını bir araya getiren ilk imzayı atıyor.

Lig Yöneticileri Derneği (LMA) ödülü, profesyonel meslek patronları tarafından oylanıyor ve Guardiola’nın akranları tarafından tanınan başarılarını görüyor.

Önceki yıllarda sadece beş Premier League şampiyonu ödül aldı. Alan Pardew ve Tony Pulis gibi isimler arasında gümüşlere çok az önem veren bir oylamada galip gelenler de vardı.

Ancak Guardiola’nın çabaları göz ardı edilemezdi, ancak eski Barselona ve Bayern Münih koçu işinde en iyisi olduğunu kanıtladı.

Jurgen Klopp (Liverpool), Sean Dyche (Burnley), Nuno Espirito Santo (Kurtlar), Neil Warnock (Cardiff) ve John Coleman (Accrington Stanley) yarışmalarından vazgeçtiklerini söyledi: “Diğer tüm yöneticiler bunu hak ediyor. Harika bir sezon geçirdiler. Bir tane seçmelisin, ben buyum.

“İyi oynadık ve bunun için mutluyuz. Tabii ki, bence kayıtlar oyunumuzun bir sonucu, tutarlılığımız. Bu tür sayıları yapmak için sadece kısa bir süre değil, aylarca katı olmanız gerekir.

“Harika bir kulüpteyim – bu bir ailedir. Organizasyon mükemmel. Barselona ve Bayern Münih’teydim. Manchester City – Evde hissediyorum.

“Yatırım çok önemliydi ve oyuncularımızın kalitesi farkı yarattı. Küçük bir çocukken, her zaman İngiltere’nin bir cennet gibi olduğunu söyledim.

“Herkes burada olmak istiyor. Bana burada olmak, ailemle paylaşmak, İngiltere’de burada yaşamak için fırsat vermek için Premier Lig’e teşekkür etmek istiyorum.

“Son 10 yılda kimse arka arkaya kazanamadı, bu yüzden bu bir meydan okuma.”

Sezon anketinin Premier Ligi Yöneticisi de Guardiola’nın yolunu aldı. Bu karar, sponsorları, gazetecileri ve eski oyuncuları ve yöneticileri içeren bir uzman heyeti tarafından alındı.

Ödülünü almak için dördüncü denizaşırı antrenördür, ne Roberto Mancini ne de Manuel Pellegrini City ile ilgili kendi başarılarından sonra hak iddia etmeyi başaramamıştır.

Ancak Guardiola’nın, Sir Alex Ferguson’un başarılarıyla eşleşmesi durumunda, efsanevi Manchester United yöneticisi, kariyerinde 11 kez ödüle layık görülmesi için bir yol var.

– Omni


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın