Proud Obafemi

Paul Dollery, Aarhus, Danimarka’dan bildiriyor

MICHAEL OBAFEMI, uluslararası alanda yaptığı ilk çıkıştan sonra medya karma alanına doğru ilerlerken kulaktan kulağa sırıtarak bakıyordu.

Dün gecenin tökezlemesi Danimarka’yla yaptığı çekilişten sonra gömleğini torbaya sokmak yerine, Ceres Park’ın dışındaki takım otobüsüne giderken hala omuzlarının etrafına sarıldı.

Michael Obafemi, dün gece Danimarka’ya karşı oynadıktan sonra, Bola’yı kucakladı. Kaynak: Ryan Byrne / INPHO

“Bu inanılmaz bir duygu” dedi. “Bu gömleği evime koyması için çerçevelenmiş olacağım. Açıkçası benim kariyerim hala genç ama bu kesinlikle önemli bir an. ”

Obafemi’nin 80. dakikada Callum O’Dowda’nın pahasına yaptığı açıklama, uluslararası bir futbolcuya olan bağlılığı konusundaki belirsizliğe son verdi.

Ayrıca, bu milenyumda İrlanda için üst düzey bir kap kazanmak için doğan ilk oyuncu oldu. Obafemi temmuz ayında 18 yaşına girdi.

Dublin’de Nijeryalı ailelere dünyaya gelen, Southampton forvet Londra’da yetiştirildi. Birkaç olasılık olsa da, İrlanda’ya sırtını dönme ihtimalinin olmadığı konusunda ısrar ediyor.

“İrlanda’da oynamak konusunda kafamda hiç şüphe yoktu” dedi. “Daha önce gençlik çağında İrlanda’yı temsil ettim. Hiç şüphem yoktu. ”

Obafemi’nin uluslararası geleceği, basında ve sosyal medyada geçen hafta önemli bir konuşma noktasıydı, ancak genç, hiçbirine dikkat etmediğini söylüyor.

“Kendimi kendime tutmayı seviyorum. Bunu engellemek zor değildi. Ne yapmak istediğimi biliyordum, bu benim için önemli değildi. Başkalarının ne yaptığını kontrol edemezsin. ”

Danimarka’nın geçen geceki oyundaki egemenliği, Obafemi’nin bir etki yaratma konusundaki görüşünü kısıtladı, ancak katılımda bulunduğunda bazı iyi dokunuşlar gösterdi.

“Ben çok memnun oldum. Birkaç dokunuş daha vardı, ama olur. Umarım önümüzdeki oyunlarda birkaç dakika daha alacağım, böylece neler yapabileceğimi gösterebilirim. ”

İrlanda ile olan tutkularına gelince, Obafemi şöyle dedi: “İnşallah önümüzdeki yıllarda oynayabiliyorum. Ben hala gencim. Mümkün olduğu kadar çok kapak almak istiyorum, yapabiliyorsam gol atmak ve sadece zevk almak. ”

Ekledi: “Ülkem için ilk şapkamı almak inanılmaz bir duygu. Bu gece çok gurur duyuyorum, kesinlikle uğultu. ”

Başlangıçta 06.20’de yayınlandı

Yeni podcast’imize, The42’de Heineken Rugby Weekly’e abone olun, burada:


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir