Phil Healy’nin sevinci 100 metre yarı finalde kalırken Akpe-Moses sadece 0.02 saniyede kaybediyor

Phil Healy ve Gina Akpe-Moses her ikisi de Pazartesi günü İrlanda için harekete geçti.

Phil Healy ve Gina Akpe-Moses her ikisi de Pazartesi günü İrlanda için harekete geçti.

PHIL HEALY Pazartesi günü öğleden sonra Berlin’de düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda 100 metrelik yarı finallere hak kazanarak inanılmaz derecede etkileyici bir sezon sürdü. Gina Akpe-Moses ise sadece 0.02 saniye kadar kısa bir sürede yükseldi.

Healy, ikinci yarıda 12.44’lük bir süre ile ikinci sıradaki çizgiyi geçtikten sonra Olimpiyat Stadı’nda yarı finalde yarışacak.

Mantar kadın, 23 saniyelik bariyeri geçtiğimiz ay yeni İrlandalı 200 metre rekoru kırdı ve Alman başkentindeki performansından memnun kaldı.

Phil Healy sıcağında ikinci bitirir ve Berlin’deki Avrupa Şampiyonasında 100 metrelik yarı finallere hak kazanmıştır. Gina Akpe-Moses, 0.02 sn. Tarafından kaçırdı.

RTE2 ve @RTEplayer’da canlı izle pic.twitter.com/9lXmnEXT5H

– RTÉ Sport (@RTEsport) 6 Ağustos 2018

“Bence bu şartlarda harika olan 11.44 saniyeydi,” dedi. “Bugün bir koşuyu almak güzeldi ve yarın yarın geri dönüyordu.

“Hızımı ve dayanıklılığımın geldiğini biliyordum, bu yüzden sadece rahat kalmakla ilgiliydi. Mantar kızlarında sezon boyunca geçirdiğim bazı yarışlar bile ortadan kalktı, bu yüzden bestelemeyi sürdürmek ve doğru bir şekilde bitirmekle ilgili.

Kesinlikle süper ve içinde bulunduğunuz şekli bilerek güven artırıyor. 2014’te daha önce Avrupalı ​​yaşlılar içindeyim ve yarı yolda kaldım.

Healy, “Buraya gelmek ve otomatik bir işaret almak kesinlikle çok zekice ve 2014’e kadar çıkıyor” diye ekledi.

“Hemen geri dönüp iyileşmekle ilgili. Kurtarma protokolümün hepsi benim için hazırlandı, bu yüzden yemeğe, yarın buradan çıkıp tekrar baştan otele dönüyor. ”

12 ay önce Avrupa U20’lerinde altın iddia edildikten sonra ilk üst düzey şampiyonalarında yarışan 19 yaşındaki Akpe-Moses, 11.63 saniye sürdü ve dördüncü oldu.

“İyi hissediyorum. Dürüst olmak için oldukça iyi koştuğumu düşünüyorum, bu yüzden mutluyum ”diyor Dubliner daha sonra konuştu.

“Çok rahat ve gitmeye hazırdım. Bu yarışı o kadar iyi kullandım sanırım. Kendimle gurur duyuyorum.” – Gina Akpe-Moses, Avrupa Şampiyonası’nda ilk maçının ardından 0.02 saniye sonra yarı finale çıktı. pic.twitter.com/1yGwAg4SS4

– RTÉ Sport (@RTEsport) 6 Ağustos 2018

“Gerçekten iyi hissettiğimi hissediyorum, gergindim, çok rahat ve gitmeye hazırdım. Amacım Dünya Gençleriydi, böylece tüm stres bundan sonra gitti.

“Karışımın başlangıcından hemen bitişe kadar olduğu gibi hissediyorum, bu yüzden şimdi yaşlılar için hazırım. Olmak üzere olduğum yer olduğuna dair iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum.

Şimdi çok çalışacağım ve inşa edip inşa edeceğim. Ben sadece burada çalıştırmak için bile mutluyum.

“Harika bir yıl oldu, burada olmayı planladım bile. Bu yüzden burada olduğum gerçeği bir bonus, bu yüzden kendimle gurur duyuyorum.

“Kıdemli aşamada olmak istediğimi hissediyorum, gelecek yıl için çok heyecanlıyım.”

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir