Ana Sayfa FUTBOL 8 Aralık 2017 1275 Görüntüleme

Paul Le Guen: Bursaspor şampiyon olmayacak

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, kendi sahasında Fenerbahçe'yi ağırladıkları maç sonrasında açıklamalarda bulundu. Guen, Fenerbahçe kadrosunun gücünü gördük, öyle gözüküyor ki Fenerbahçe yakın zamanda şampiyonluk yarışında olacak ama Bursaspor bu adaylar içerisinde olmayacak" dedi.

Bursaspor teknik patronu Paul Le Guen, 15. haftada kendi sahalarında ağırladıkları Fenerbahçe maçına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Guen, Fenerbahçe kadrosunun gücü ortaya çıkmaya başladı. Yakın zaman da şampiyonluğa gidecek görüntüdeydiler. Ancak Bursaspor şampiyonluk yarışının içerisinde olmayacak. Gerçekçi konuşmak gerek diye düşünüyorum” dedi.

Fenerbahçe maç genelinde iyi bir oyun ortaya koydu ve 1-0 kazandılar. Fenerbahçeyi tebrik ediyorum. Fenerbahçe bu akşam kadrosunun da gücünü kullanarak sahadan galip ayrıldı. Maçla alakalı pişmanlıklarım bulunuyor ancak takım olarak herkes elinden geleni fazlasıyla yaptı. Maç içerisinde topu daha iyi kullanmamız gerekiyordu, topu daha iyi çevirebilseydik belki farklı olurdu. İyi bir savunma yaptık, ancak bir penaltı vererek maçı kaybettik. Genel olarak oyuncularımın sahaya koyduğu performanstan memnunum” dedi.

SON MAÇTA DAHA İYİYDİK

Bazı oyuncularımız diğer maçlara nazaran daha gergin vaziyetteydiler. Diğer maçlarda oynadığımız gibi rahat değildik. Özellikle ilk yarıda topu kullanma adına büyük hatalar yaptık. Zaman ilerledikçe oyunu lehimize döndürmemiz zorlaştı. Benim maç içerisindeki üzüntüm topu kullanma ve oyunu kurma kabiliyetimizi kullanamadık. Son lig karşılaşmasında daha iyi bir oyun ortaya koymuştuk.

Kadro seçimi ve sistem üzerine bir pişmanlığım bulunmuyor. Nereden gelerek, neler başardığımızı unutmuyorum. Fenerbahçe takımında Soldado ve Valbuena gibi dünyaca ünlü oyuncular yedek olarak sahaya çıkıyor. Hakem belki de penaltıyı vermeyebilirdi. Kadro gücümüze baktığınız zaman bu maç için bazı şeyler ortaya çıkıyor.

GERÇEKLERİ KONUŞMAK GEREK

Maç öncesinde Fenerbahçe’nin favori olduğunun sorulması üzerine Guen şöyle konuştu:

Bazı gerçekler var, bu gerçekleri kabul etmek gerekir. Fenerbahçe’nin kadro gücü yakın zamanda şampiyonluğa gidebilecek yetenekte ancak Bursaspor maalesef şampiyonluk adayları arasında olmayacak. Gerçekçi bir şekilde konuşmamız gerektiğini düşünüyorum” şeklinde yanıt verdi.Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BJK haberleri - Altilitahmin.net - bobfrisuren kurz