O’Rourke withdraws from running as Roscommon

Aidan O’Rourke, 2014 yılında Louth’dan sorumlu olarak resmedilmiştir. Resim: Cathal Noonan / INPHO

Aidan O’Rourke, 2014 yılında Louth’dan sorumlu olarak resmedilmiştir. Resim: Cathal Noonan / INPHO

AIDAN O’ROURKE, eyalette Salı günü teyit edilen Roscommon üst düzey futbol menajerliği pozisyonuna koştu.

Eski Louth patronu, İlçe Kurulu’nun Kevin McStay’dan devralmaya aday olduğu bir adaydı, ancak O’Rourke’den gelen bir telefon görüşmesinde çalışmaya karışmış oldu. Sonuç olarak, Roscommon’un yeni bir üst düzey futbol yöneticisi arayışı devam ediyor.

Başkan Seamus Sweeney, sekreter Brian Carroll ve sayın David O’Connor’dan oluşan bir komite, eski bir yönetici olan Roscommon kaptanı Niall Carty ve eski oyuncu Ciarán Heneghan tarafından yeni bir yönetici seçmeye çalıştı. Beş haftalık bir istişare dönemi izledi.

“Röportajlar 6 hafta boyunca ve dün gece 22 Ekim Pazartesi günü yapıldı. Roscommon GAA Yönetim Komitesi, tercih edilen adayın adını kulüp delegelerine vermesi için bir pozisyonda olması beklenen bir durum” dedi.

“Dün geceki toplantıdan önce, başkan Seamus Sweeney tercih edilen adaydan 24 saatlik erteleme talebinde bulunan bir telefon aldı. Bu, dün geceki toplantıda ilçe heyet delegelerine iletildi.

Kevin McStay, üç yıl görevini takip eden Eylül başında Roscommon yöneticisi olarak ayrıldı. Kaynak: Bryan Keane / INPHO

“Tercih ettiğimiz aday Aidan O’Rourke idi. Ekibi Mike McGurn Gücü ve Kondisyonu, iki Roscommon koçu / seçicisi ve baş antrenörü Karl Lacy’den oluşmaktaydı.

Açıklama şu şekilde devam etti: “Gecikmenin sebebi, Karl Lacy’in baş antrenörü olarak kullanılabilirliği ile ilgili beklenmedik şüphelerdi. Ne yazık ki, bu sabah ilçe başkanı, Aidan O’Rourke’den, süreçten çekildiğini bildiren bir telefon aldı.

“Roscommon GAA Yönetim komitesi, olayların başında çok hayal kırıklığına uğradı, ancak seçim sürecini tamamlamaya tamamen kararlı. Ancak komite, son günlerde sürecin sonucunu etkilemek için yapılmış olan girişimlerle ilgilidir ”ifadesi ekledi.

“Komite, bu olayların sürecin bütünlüğünü baltaladığına ve potansiyel olarak yeni bir yöneticiyi çekme yeteneğimizi etkilediğine inanıyor. Ayrıca, sosyal medyadaki bazı kamuoyu yorumları son derece yararsızdır. ”

McStay geçen ay görevden ayrıldı ve eyaletler arası yönetimden emekli olduğunu açıkladı.

Eski Mayo futbolcusu pozisyonda üç yıl geçirdi ve 2017 yılında bir Connacht unvanı ve bu yıl Allianz Futbol Ligi’nin 1. Bölümü’ne terfi etti.

Yeni podcast’imize, The42’de Heineken Rugby Weekly’e abone olun, burada:


BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın