Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Gençlerbirliği
  • Beşiktaş - Gençlerbirliği
  • Stat: Ankara 19 Mayıs
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 28.10.2016 20:00

Orman ve Çebi Eto’o konusunda PFDK’ya Sevk Edildi

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Orman ve Çebi Eto’o konusunda PFDK’ya Sevk Edildi

Geçtiğimiz günlerde Antalyaspor’un açıklamalarından sonra PFDK’ya şikayeti üzerine Samuel Eto’o, Ahmet Nur Çebi ve Fikret Orman PFDK’ya sevk edildi.

TFF’den resmi olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Hukuk Müşavirliğince 19 Ağustos 2016 tarihinde PFDK ( Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ) ya yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

1-) Beşiktaş A.Ş Kulubü’nün sözleşmesi devam eden bir oyuncuyla kulübüyle ilişkisi devam etmesine rağmen kulübünden izin almadan futbolcuyla transfer görüşmelerinde bulunması nedeniyle, “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle FDT ( Futbol Disiplin Talimatı ) ‘nın 46. Maddesi ile Profesyonel futbolcu statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 19/6 maddesi gereğince PFDK’ya sevkine,

Beşiktaş A.Ş Kulübü Başkanı olan Fikret Orman’ın sözleşmesi devam eden futbolcuyla kulübün yazılı izni olmadan futbolcuyla transfer hakkında görüşmesi nedeniyle talimatlara aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı 46. Maddesi ile Profesyonel futbolcu statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 19/6 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkine,

Beşiktaş A.Ş Kulübü yöneticisi olan Ahmet Nur Çebi’nin sözleşmesi devam etmkte olan aynı şekilde kulübün yazılı izni olmadan futbolcuyla transfer hakkında görüşme nedeniyle, talimatlara aykırı hareketi nedeniyle FDT’nın 46. Maddesi ve Profesyonel futbolcu statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 19/6 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkine karar verilmiştir.

2-) Antalyaspor A.Ş Kulübü futbolcusu olan Samuel Eto’o Fils’in sözleşmeli futbolcu olduğu Antalyaspor kulübünün yazılı izni olmadan diğer kulüplerle transfer görüşmelerinde bulunması nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı 46. Maddesi ile Profesyonel futbolcu statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 19/6 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkine karar verilmiştir.


ETO’O BEŞİKTAŞ’IN BAŞINI AĞRITACAK

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş’ın transfer haberleri arasında yer alan Eto’o Beşiktaş’ın canını sıkacağa benziyor. Antalyaspor’un yaptığı açıklamada, Beşiktaş yönetimini eleştirmiş sözleşmeli futbolcumuzla haberimiz olmadan görüşülmesi hoş ve etik dışı bir davranış şeklinde yorumlanmış, Antalyaspor’un resmi sitesinden bir metin yayımlanmıştı.
Bu gelişmenin ardından Fikret Orman jet hızıyla bir açıklama yapıp, Eto’o görüşmesi öncelikle kendi Divan kurulunda görüşüldüğü ancak sözleşmesi devam eden bir futbolcuyla görüşmemizin doğru olmayacağı kararı çıktıktan sonra zaten futbolcuyla resmi bir görüşmelerinin olmadığı, futbolcunun menajerleri aracılığıyla kulübe haber gönderdiği, ancak kulübün verdiği cevap Antalyaspor ile sözleşmesi sonra erdikten sonra görüşme sağlanabileceği aksi taktirde bir görüşmenin olamayacağı açıklanmıştı.

Bu açıklamaların yapılmasına rağmen Fikret Orman ve ekibinin samimiyetine inanmayan Antalyaspor şikayetini TFF’na yapmış oldu. Önümüzdeki günlerde tarafların kendi savunmalarını yaptıktan sonra bir karar açıklanması bekleniyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi