Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Gençlerbirliği
  • Beşiktaş - Gençlerbirliği
  • Stat: Ankara 19 Mayıs
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 28.10.2016 20:00

Orman: Caner Erkin Bonservisi İçin Henüz Karar Vermedik

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Orman: Caner Erkin Bonservisi İçin Henüz Karar Vermedik

Beşiktaş takımına transferi ardından takıma hızlı uyum sağlayan ve çok iyi performans sergileyen Caner Erkin'in talihsiz sakatlığı ardından bonservisi konuşulmaya başlandı.

BJK futbol takımının büyük ümitlerle transfer ettiği Fenerbahçe takımının eski futbolcusu Caner Erkin'in sakatlığı sonrasında taraftarlar ve bazı spor yazarları tarafından kulübe yöneltilen sorulardan biri de yetenekli futbolcunun bonservisinin Beşiktaş yönetimi tarafından saın alınıp alınmayacağı hakkında oldu.

Ne yazık ki sakatlığı sonrası Caner Erkin'in borsa değerleri de düşüş yaşayarak değer kaybetti. Bunun üzerine akıllara en çok takılan soru ise kulübün futbolcuya ait olan bonservisi alıp almayacağı oldu.

 

Fikret Orman: Duygusal Davranamam

Ntv Spor'a konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Beşiktaş başkanı Fikret Orman: "Çocuğa nazar değdi. Ancak bizim ahla vahla yapacak işimiz yok. Bu durumla ilgili kulübümüzden yapılan açıklamayı da art niyetli olarak değerlendirmemelisiniz" dedi.

Caner Erkin aşil tendonu kopması sonucu ne yazık ki sezonu kapatmış durumda. Bu duruma göre Beşiktaş'ın mali gelirlerinin göz önünde bulundurulacağını belirten Orman şöyle devam etti: "Biz millet olrak oldukça duygusal bir toplumuz. Bu duygusallığı bende taşıyorum ancak görevim gereği duygusal davranamam. Caner'in uzun süreli bir sakatlığı mevcut. Futbolcumuzun bonservisini alıp almama durmumuzu zaman içinde gelişen şartlara göre değerlendireceğiz. Şu aşamada bizim için önemli olan şey tüm takımlarımızın başarı elde etmeleri ve bizim kulüp olarak onları finanse edebilmemizdir" şeklinde ki açıklama ile Beşiktaş'ın sezon sonunda ki mali durumunun ve Caner'in bonservisini alıp almamada önemli rol oynayacağına göndermede bulundu.

Beşiktaş kulübünün diğer branlarda ki yapılanmasının da Basketbol ile başlayarak yavaş yavaş tıpkı futbol takımında ki gibi gelişeceğini de belirten başkan Orman: "Beşiktaş'ı ele aldığımızda o zaman ki tabloyu tüm kamuoyu biliyor. Biz kulübü tüm branşlarda iyi bir alt yapıya kavuşturarak Beşiktaş'ı dünya kulüpleri arasında parmakla gösterilir bir hale getirmeyi hedefliyoruz" açıklaması yaptı.

Bilindiği gibi başkan Fikret Orman, diğer takımların gözden çıkardığı futbolcuları takımın teknik direktörü Şenol Güneş ile birlikte inceleyerek, içinde cevher olanları ucuza alıp kaliteli bir futbolcu haline getirdikten sonra diğer kulüplere çok iyi rakamalra kiralama yada satma stratejisi ile Beşiktaş kulübünün kasasına çok iyi gelirler ekledi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
5 oylama 4 puan ortalama (0 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi