O

– Paul Dollery, Aviva Stadyumundan rapor aldı

MARTIN O’NEILL, West Ham United genci Declan Rice’a uluslararası geleceği hakkında bir karar vermek için son tarih vermedi.

U16’dan U21’e kadar U21’den U21’e kadar olan ve Mart’ta ilk kez çıkmasını ön plana çıkaran Rice, O’Neill’in en son kadrosundan seçimini tarttığından dolayı atlandı.

Martin O’Neill bu öğleden sonra ekibinin duyurusunu yaptı. Kaynak: Ryan Byrne / INPHO < / span>

19 yaşındaki savunmacı / orta saha oyuncusu O’Neill’e göre, bu yıl başlarında Türkiye, Fransa ve ABD’ye karşı dostluk maçlarında İrlanda için oynadığında “müthiş” bir etki yarattı.

Bununla birlikte, Londra doğumlu oyuncu, henüz üst düzey bir uluslararası rekabet ortamında İrlanda için oynadığı için, ülkesine olan bağlılığını değiştirmeyi de tercih edebilir.

İrlanda, Uefa Uluslar Ligi’nde açılış maçları olacak olan 6 Eylül’de Galler’e karşı Galler’e karşı rekabetçi bir aksiyona geri döndü.

Ancak, işler durduğu sırada Rice, Welih ile çatışmaya girecek O’Neill’in 31 kişilik geçici kadrosunda yer almayacak ve beş gün sonra Wroclaw’da Polonya’ya karşı bir dostluk izleyecek.

Bu öğleden sonra yapılan takım açıklamasında konuşan İrlanda patronu, büyükanne ve büyükannesi Cork’tan gelen Rice’ın İngiltere’nin kurduğu temasla ilgili olduğunu doğruladı.

“O hala yürürlükte” diyor O’Neill. “O genç bir adam. İngiltere açıkça onunla konuştu. Bunun farkındayız. Sanırım zihnini daha da geliştirmek için biraz daha zamana ihtiyacı var. O bizim için parlak bir şekilde yaptı. Ama İngiltere onun doğduğu yer ve onunla konuştu. Buna saygı duyuyoruz.

“Sanırım biraz daha fazla zaman istiyor, bu da muhtemelen sezona kulüp düzeyinde yeni bir yönetici ile başlaması gerçeğiyle ilgilidir. Oradaki yerini çimentolamaya çalışıyor. Hala umutluyum, ama başından beri, bir şey çivilenene kadar asla bitmeyeceğini söyledim. ”

İrlanda’nın İrlanda’daki Haziran’daki İrlanda’daki galibinden önce ulusal marşı bekleyen pirinç. Kaynak: Ryan Byrne / INPHO

Mayıs 2017’de kulüp için ilk çıkışını yapan Rice, West Ham için 33 ilk oyunu oynadı. Ancak, bu sezon bugüne kadar sadece 45 dakika süren bir hareket gördü, yeni menajer Manuel Pellegrini tarafından kullanılmadığı için yarışmada 4-0 mağlubiyetinde yarı finalde yer almasına rağmen kampanyanın açılış gününde.

“Ben onunla konuştum ve ailesiyle konuştum” dedi O’Neill. “Babası mutlak bir beyefendi. Bizi oynamak için çok hevesli. Oğlan biraz daha zaman istiyor. Her zaman umutlu olacağım, ancak size bir miktar yüzde vermeyeceğim. Ona daha fazla zaman vereceğim. ”

FAI’nın U19’daki oyuncu ödülünü kazandıktan sonra – Türkiye’ye karşı ilk çıkışından birkaç gün önce – Rice, İrlanda’ya kararlı olduğunu söyledi:

“Yapılacak bir karar yok. İrlanda’dayım ve Martin tarafından çağırıldım. Bu hafta gerçekten sabırsızlanıyorum ve çocukları daha iyi tanımak için sabırsızlanıyorum. [English] FA’daki herhangi bir kişiden arama yapmadım. Bir şey değil. İngiltere hiç beni reşit olmayan seviyede istemedi, her zaman İrlanda’ydı.

İrlanda’nın kıdemli kadrosunu kırmanın yanı sıra, Rice, Avrupa Şampiyonası eleme kampanyasında U21’ler için önemli bir oyuncu oldu. İrlanda’nın 5’inci grup liderleri Almanya’yı üç sayı ile oynadı, ancak Noel ve diğer tarafın – Kosova ve Almanlar’ı gelecek ay oynadıkları – İtalya ve San Marino’da gelecek yılki turnuvaya katılmak için ellerinde bir oyun var.

O’illill şöyle dedi: “Declan’ın İrlanda için oynamayı sevdiğini söylemek abartmıyorum. Oyunlarda üst düzeylerde bizim için harika oldu. Maçlardan sonra – babasının dışarıda olduğu Türkiye oyunu – gerçekten keyifli bir an oldu.

“Satış açısından, İrlanda Cumhuriyeti’nin bu anlamda ülkeyi kendisine satmak için her şeyi yaptım. Herkes tarafından memnuniyetle karşılanan ve taraftarlar tarafından memnuniyetle karşılanan oyuncular tarafından memnuniyetle karşılandı. Başka neler yapabileceğimizden emin değilim. Eğer doğum ülkesi gelirse, o zaman bir seçim hakkı vardır. Şu anda ona bir son tarih vermedim. Sanırım biraz daha zaman istiyor. ”

O şunları ekledi: “İngiltere yöneticisi bizim için oynadığı oyunları açıkça gördü ve şöyle düşündü:“ Bekle ”. İngiltere yöneticisi olsaydım ve herhangi bir genç oyuncu ufukta olsaydı, bir seçim yapmadan önce onlarla konuştuğumdan emin olmak isterdim. Bu sürpriz olmadı. ”

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Altılı tahmin27 Ağustos at yarışı sonuçları27 Ağustos altılı sonuçları

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın