No Champions League pressure as PSG

THOMAS TUCHEL, yeni Paris Saint-Germain teknik direktörü olarak Şampiyonlar Ligi’ni kazanması gerektiğini söylemediği için Avrupa başarısı hakkında düşünmek için çok erken olduğunu söyledi.

Eski Borussia Dortmund patronu Tuchel Pazar günü açıldı, Alman Unai Emery yerine Ligue 1 kazananların daha fazla Şampiyonlar Ligi başarısızlığı yaşadıktan sonra yerini aldı.

PSG, bu sezonun son 16’sında kaybetti, tıpkı 2016-17’de olduğu gibi, önceki dört kampanyada çeyrek finallere boyun eğdi.

Fransa’nın başkenti klübü altı sezonda beş Ligue 1 unvanıyla yurtiçinde egemen oldu, ancak Şampiyonlar Ligi’nin ihtişamı Katar sahiplerinin neye benzediğidir. Ancak Tuchel, 44 yaşındakilerin felsefesini tiz kazananlar üzerinde uygulamaya çalıştıkça sabır istedi.

“Bu düşünce tarzına sahip olmak tehlikeli” dedi. TUBEL, Şampiyonlar Ligi’nde beklentiler sorulduğunda SFR Sport’a şunları söyledi: “Eğer hırslarınız çok yüksekse, onları asla tatmin edemezsiniz.

“Şampiyonlar Ligi kaç kulüp kazanabilir? Belki 12, 13, 14 ve sonunda kupayı yükselten sadece bir kulüp var. Bunun hakkında konuşmak için çok erken. Bu benim en derin hislerim. Ve ben Şampiyonlar Ligi’nden bahsetmiyorum, ama diğer her şey. Çok erken.

“İlk olarak, bir çerçeve oluşturmalıyız. O zaman bir takım ruhu yaratmalısın. Bunun için çok çalışmak zorundayız. Ve bunu aldığımızda, her gün onunla ilgilenmeliyiz. Temmuz ayından itibaren her gün geçer.

Sadece bu süreç gerçekleşirse, eğer bir takımda yapılırsa ve her oyuncu kendini kendisine adamış ve bu zihniyete bağlı kaldığı zaman, o anda, o an için adım adım ilerleyeceğiz. . Sadece bu şekilde en büyük başlıkları kazanabileceğiz. Bununla içten inanıyorum. Bu en büyük zorluk. Ve ben bununla başlayacağım.

“Daha önce hiç söylemedim” Bunu kazanmalısın, bu ve bu ”. Gerçek takım ruhu ve oyun tarzı etrafında özel bir şey yaratmak istiyoruz. Stadyumda ya da ekranının önünde bulunan her destekçi bunu hissediyor. Özel bir şey olabilir.

“Şampiyonlar Ligi’nin yarı finallerinden bahsetmek istemiyorum. Bunun hakkında konuşmak için çok erken. Hazır olursak ilkbaharda soruyu bana sor. Eğer öyleysek, daha önce uzun bir yol kat edeceğiz. Oyuncuların ikinci lig takımlarına karşı kupa maçlarının Şampiyonlar Ligi’ninki kadar önemli olduğunu söylemelerini istiyorum. Ve sadece bu zihniyet durumuyla harika şeyler başarabiliriz.

“Öncelikleri belirlemeyin. Eğer herkes bu projeye tamamen adanmışsa, takımı ilerletme arzusuna, o zaman güzel şeyler başarırız. Ama eminim ki kazanmak için Paris’te ve hedeflerimiz en yüksek. Kimsenin oyuncular ve takım için benden daha fazla hırsı yok. Ama adım adım olacak. ”

Dominant Rovers, etkileyici Dublin derbileriyle kazanma yollarına geri dönüyor


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın