Murphy takes interim charge of Leicester Tigers after O

GEORDAN MURPHY Matt O’Connor Premiership kulübünden Pazartesi akşamı derhal yürürlüğe girdikten sonra geçici olarak Leicester Tigers baş antrenör rolüne atandı.

O’Connor, Welford Road’da görev yapan ikinci büyüsünde, Tigers, Exeter Chiefs’da Premiership sezon açılışında 40-6 yenildikten iki gün sonra ayrılır.

Murphy, 2013 yılında emekli olmasından bu yana Tigers koçluk ekibinin bir parçasıydı. Kaynak: Dan Sheridan / INPHO < / span>

Eski İrlandalı refakatçi Murphy, 2013 yılında emekli olmasından bu yana Leicester koçluk personelinin bir parçasıydı ve ilk olarak Richard Cockerill’in asistanı antrenör olarak görev yaptıktan sonra da Aaron Mauger ve O’Connor’un altında yardımcı antrenör olarak çalışıyordu.

40 yaşındaki – Leicester’in en iyi dekore edilmiş oyuncusu, Kaplanlar’la sekiz şampiyonluk unvanı kazanmıştı – şimdi, son çeyrekte hayal kırıklığı yaratan ve Şampiyonlar Kupası havuzundan çıkamadıkları zaman kulübün servetlerini tersine çevirmekle görevlendirildi.

O’Connor’ın işten çıkarılmasının zamanlaması – yeni sezona 48 saat – bir sürpriz olarak gelebilir, ancak Avustralyalıların geleceği, Tigers’ın Mayıs ayında 14 sezonda ilk kez Premiership play-off’larına ulaşamamasından sonra şüpheye kapılmıştı.

Leicester, kararın “ilerleyen Kaplanların en iyileriyle” yapıldığını söyledi.

Eski Leinster baş antrenörü olan O’Connor, 2016/17 sezonunun sonuna doğru Welford Road’da dümene geri döndü, Kaplanları yarı finallere yöneltti, ancak kulübelere geri döndü. 2010 ve 2013 yılları arasındaki ilk büyüsü.

Leicester başkanı Peter Tom, “Matt, Nisan 2017’de önceki Premiership deneyimine ve kulüp hakkındaki bilgisine dayanarak baş antrenör olarak atandı” dedi.

“Ama biz bu değişimin, ilerleyen Kaplanların en iyi çıkarları için bu değişimi yapma hakkının olduğuna inanıyoruz.

“Matt’e, Welford Road’daki iki büyüyle yaptığı sıkı çalışma ve bağlılıktan ötürü teşekkür etmek istiyoruz ve ona ve ailesine gelecek için iyi dileklerimizi sunuyoruz.”

O’Connor rolünü anında etkiler. Kaynak: PA Tel / PA Resimleri < / span>

14 yıllık kariyeri boyunca 72 İrlanda şapkası kazanan Murphy, bugün Cumartesi günü Newcastle Falcons ile çatışmasıyla birlikte ilk takım ilişkilerini kontrol altına alacak.

Antrenör Mark Bakewell, Boris Stankovich ve Brett Deacon rollerinde kalacaktır.

Tom şunları ekledi: “Bir kulüp olarak, Leicester Tigers her zaman profesyonel elit kulüp ragbi inanılmaz derecede rekabetçi bir arenada büyük ödüller için meydan okumaya hevesli olacak ve kulüpte herkes ekibi ileriye götürmek için Geordan ve yönetim grubuna tam destek verecektir.

“Geordan, 20 yıldan uzun bir süredir burada bulunan oyuncular ve antrenör olarak, Kaplanların beklentilerini ve isteklerini biliyor ve bizler ve ekibin önümüzdeki zorluklar için en iyisini diliyoruz.”

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın