Muhteşem Beşiktaş!

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde ki muhteşem başarısı başta Beşiktaş taraftarı olmak üzere tüm Türkiye’yi sevince boğmuş durumda. Gruplar açıklandığı zaman Monaco ve Porto’nun grupta olduğunu görenler hemen, Monaco 1, Porto 2 dedi haklı bir şekilde. Normal şartlarda bu iki takımın gruptan çıkması Beşiktaş’ında 3. olarak Avrupa Ligi’ne devam etmesi gerekiyordu.

Ancak Beşiktaş başta beni olmak üzere tüm Türkiye’yi hatta tüm dünyayı yanıltmış durumda. Ortaya koyduğu futbol ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Aslında en doğru konuşmayı geçtiğimiz günlerde yani Leipzig karşılaşması öncesi Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yapmıştı. Artık Türk takımları Şampiyonlar Ligi’nde rotasyon yapar hale geldi. Daha önceki yıllar son karşılaşmalarda yabancı takımlar bize karşı yedek oyuncularını çıkartır, bizde o karşılaşmalardan puan alırsak sevinirdik. Leipzig karşılaşmasına baktığınız zaman Şenol Güneş sahaya 9 as oyuncusunu çıkarmayarak müthiş bir rotasyona gitti. Ancak takıma baktığınız zaman as oyunculardan da daha iyi bir oyun ortaya koyarak maçı kazanmasını bildi.

Son karşılaşmadan bahsetmişken tabi ki Tolga Zengin’den bahsetmeden olmaz. Kendisinin yedek kaleci değil siyah beyazlı takım için alternatif bir kaleci olduğunu gösterdi. Zaten Fabri yeni transfer edildiğinde Boyko’nun bile gerisinde kalarak 3. kaleci pozisyonundaydı. Tolga’nın yaptığı hatalar sonrasında Fabri şans bulmuş bu şansı değerlendirerek 1. kaleci konumuna gelerek bir daha formayı Tolga’ya vermemişti. Ancak Tolga gösterdi ki bu yarış daha bitmemiş ve Fabri’nin işi hiçte kolay gözükmüyor.

Bağlamak gerekirse Beşiktaş artık son 16 takım arasına kaldı. Benim içimden Chelsea ekibi geçiyor. Daha önce yendiğimiz bir ekip, birde ingiliz futboluna öyle veya böyle diş geçirebiliyoruz. Son 16 takım arasında yenebileceğimiz bir takım olarak görüyorum. İnşallah bu tahminimde yanılmam da burada Beşiktaş’ımızın çeyrek final hikayesini anlatırız.

Olmaz mı? bu Beşiktaş her şeyi yapacak güçte bunu unutmayın…

 

Remzi ADANIR

r.adanir@bjkdinle.com

Check Also

Tudor ile olmaz..!

Bu akşam Galatasaray tarihin en ilginç maçlarından birini oldu. İlk yarı 0-2 geriye düştü. İkinci …

Bir cevap yazın