Messi ayrılırken Barcelona, ​​No.10 forması emekli etmek zorunda kalacak – Ronaldinho

RONALDINHO BELIEVES BARCELONA, Lionel Messi’nin botlarını kaldırmasından sonra, “tarihin en iyisi” ni değiştiremeyen 10 numaralı forma giymek zorunda kalacak.

31 yaşındayken, beş kez Ballon d’Or kazananı için hala bol miktarda futbol kaldı.

20 yıl daha oynamasını beklemek biraz hırslı olabilir, ama Ronaldinho’nun Arjantin süperstarından görmeyi umduğu şey budur.

Messi, dikkate değer bir kariyer boyunca bireysel mükemmellik çubuğunu çoktan yükseltmişti ve Camp Nou’dan ayrıldıktan sonra kimsenin boşluğa nasıl girebileceğini görmek zor.

Barca efsanesi Ronaldinho, Sport’a modern bir gün simgesi anlattı: “Tarihin en iyisi, şüphesiz.

“Hiç kimse Messi’nin yaptıklarını yapmadı. Umarım 20 yıl daha oynar. Futbolu sevenler, onu daha uzun süre burada tutmayı çok ister.

Düşündüğümde, kimse Leo’nun 10’unu kimse alamaz. ”

Son 10 yılda Messi’ye yaklaşan tek kişi sonsuz rakip Cristiano Ronaldo’dur.

Portekizli uzun bir süredir Arjantinliyle Arjantinliyi bir araya getirmeyi başardı, ancak Ronaldinho hala Barca’nın tılsımlı kaptanının kimin en iyi olduğuyla ilgili tartışmayı değiştirdiğini düşünüyor.

Şöyle ekledi: “Benim için kimin daha eksiksiz olduğuna dair bir soru değil, bu bir zevk meselesi.

Messi’nin tarzını tercih ederim. Diğeri tamam, her şeye sahip. Yani Messi, ama bu bir zevk meselesi ve ben Messi’nin tarzını tercih ediyorum. ”

Messi, Barca için yaptığı son röportajda bir kez daha rol aldı ve Ernesto Valverde’nin vuruşu SD Huesca 8-2 ile iki kez filme aldı.

Philippe Coutinho da bu yarışmada, hedefi bulamamasına rağmen dikkatini çekmişti ve Ronaldinho, bugünkü Brezilyalı arkadaşlarıyla birlikte oynama fırsatını memnuniyetle karşılayacağını itiraf ediyor.

2002 Dünya Kupası şampiyonu şunları söyledi: “Eşleşmediğim birçok oyuncu var ve onlarla oynamak isterdim.

“Coutinho bunlardan biri. [Andres] Iniesta ve o harika oyuncular. Her birinin kendi stili var, ama bence Coutinho dünya futbolunun büyük isimlerinden biri olacak.

“Zaten öyle, ama bence daha fazla olacak.”

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir