Mayo

Staunton Çarşamba günü bir Sky Sports etkinliğinde konuşuyordu. Resim: Ryan Byrne / INPHO

Staunton Çarşamba günü bir Sky Sports etkinliğinde konuşuyordu. Resim: Ryan Byrne / INPHO

MAYO’S CORA STAUNTON, Cumartesi günü Cavan ile TG4 All-Ireland üst düzey şampiyonluk çatışması öncesinde paneli sallayan oyuncuların çıkışlarına yorum yapmayı reddetti.

Dört kez All-Ireland kazananı, takım kaptanı Sarah Tierney ve yardımcısı Fiona McHale ile birlikte bu hafta kadrodan ayrılan oyuncular arasında Michael McHale (Fiona’nın babası) gibi iki seçmen yer alıyor.

Panelden ayrılan grup, Salı günü düzenlenen Kadınlar Gaelic Players Association (WGPA) kanalıyla yayınlanan bir açıklamada “ilgili oyunculara kişisel ve hassas olan oyuncu refahı konularını” gösterdi.

Ayrıca, açıklamada konuyla ilgili “daha fazla yorumda bulunmayacakları” ve Çarşamba günü bir Sky Sports etkinliğinde konuşma yapacaklarını söyleyen Staunton, tutumlarını yineledi.

“Şu anda 14 kişimiz var. Panelin 12 üyesi ve iki seçici. Bir grup olarak, sessiz kalabilmek dileğiyle saygı duymalıyım ”dedi.

Normalde medyaya çok açık olacağım ve onlarla konuşacağım, ancak tüm gruba saygı duymadan yorum yapamayacağım. Ve belli ki, kızların cumartesi günkü maçında, hiçbir şey hakkında yorum yapmayacağım. ”

“Bu kararı hafifçe vermedik ve asla yapmayacağız.”

Mayo bayanlar yönetim kurulu, Çarşamba günü erken saatlerde yönetim ekibine ve kalan kadro üyelerine “tam destek” sunarken, yönetici Peter Leahy, Cavan’a karşı All-Ireland niteleyicisi için Connacht finalini başlatan takımda beş değişiklik yaptı .

Leahy bu hafta başında yaptığı açıklamada, şu an Klonlar’da oyuna yoğunlaştığını ve hafta sonunda oyundan sonra ‘gerçekleri’ açıklayacağını söyledi.

Geçen yılki TG4 All-Ireland bayanlar kıdemli finalinde başlayan start ekibinden beşinin Cumartesi günü Klonlar’da başlaması bekleniyor [Throw-in, 2.15]. Aileen Gilroy yedekler arasındadır.

Super 8’lerin kapsamına girmeden önce, uzman GAA analistlerinden Sky Sports ekibi, Kilmacud Crokes’u ziyaret edip, fikstürlerin açılış turundan önceki özel bir önizleme gecesi için ziyaret etti.

GAA ile ortaklığının beşinci yılına giren Sky Sports, GAA Roadshow serisi ile kulüpleri ekranın ötesine taşıyor, kulüpleri GAA Süper Oyunlar Merkezlerini de destekliyor ve tabandan yapılan 3 milyon avroluk yatırımın bir parçası olarak destekliyor. beş yıl boyunca girişimler.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir