Lopetegui: “VAR, Dünya Kupası’nı şartlandıracak …”

İspanya iki sevmediğinden geliyor: Brezilya’daki Dünya Kupası ve Fransa’daki Euro Kupası. Çizgi değişecek mi?

İşlerin iyi gitmediği iki şampiyonadan geldik, ama bu her şeyin yanlış olduğu anlamına gelmez. Bizler, Dünya Kupasına, hırs, umut ve alçakgönüllülükle ulaşan iyi sağlıktaki bir takımız. Ama daha önce gerçekleşen hiçbir şey, ne iyi ne de daha az iyi olan, şimdi de sayar. Sıfırdan başlıyoruz. Buradan her parti İspanya için bir fetih olmalı.

Eleme aşamasında tek bir karşılaşma yapmayan 23 listesinde bir oyuncu var mı?

Sınıflandırma aşamasında bulunmayan kesin listede bir tane göründüğü zordur. İlk listede, 35 oyuncu bulmalıyız ve önümüzdeki hafta, bir önceki Dünya Kupası’nı oynamış biri olabilir. Son liste ile ilgili olarak, korna üzerinde karar vereceğiz. Her şey az ya da çok açık, ama hala bazı şüphe var.

Pazartesi günü FIFA’ya göndereceğiniz 35 oyuncu listesini neden kamuya açmak istemiyorsunuz?

Bunu halka açmayacağız çünkü son listede bulunmayan on iki oyuncu var. Mantıken herkes için, onlar için ve benim için zor bir an olacak. Ve o anı daha samimi olmasını tercih ederim.

İlk Dünya Kupasında vertigo hissedin mi?

Yanılsamayı ve sorumluluğu hissediyorum. Daha fazla düşünmeyi bırakmıyorum. Ayrıca zevk almamız gereken harika bir deneyim.

Her zaman Dünya Kupası’ndaki ana şeyin ilk maçta kaybetmeyeceği söylenir, ancak yine de Güney Afrika’da ilk olarak İsviçre’ye karşı kaybettik ve sonra dünya şampiyonu olduk. Şu anki Avrupa şampiyonu olan Portekiz’e karşı durmak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aynı soruya cevaptır. Bir yandan, bir yenilgi ile başlayan dünya şampiyonasında olduğu gibi mutlak bir şey yoktur. Portekiz’e gelince, büyük bir turnuvada sahip olduğumuz son referans, son Avrupa Seçici Şampiyonları olmaları. Portekiz’in klasik bir oyuncusu olan Cristiano Ronaldo, çok deneyimli bir teknik direktör, Fernando Santos ve ne istediğini bilen bir takım. Portekiz, İspanya’nın en iyi sürümünü talep edecektir. Ve Portekiz iki güçlü rakip daha gelecek: İran ve Fas. Kendimizi Avrupa ve Asya’dan en iyi takımlarla Avrupa şampiyonuyla ölçeceğiz.

Dünya Kupası için mekan olmayan bir şehir olan Krasnodar’ı seçmek için belirleyici faktörler mesafeler ve hava durumu oldu mu?

Dikkate aldığımız iki temel faktör var, ayrıca orada eğitmek ve iyileştirmek için sahip olacağımız muhteşem tesisler de var. İklim de önemlidir. Yarışmada bulacağımıza mümkün olduğunca yakın olmalı.

“Portekiz’in Cristiano Ronaldo olan eski bir oyuncusu ve ne istediğini bilen bir ekibi var”

Zaten 23 listesinde sahip olacağınız savunma ve savunma sayısına karar verdiniz mi? Yedi savunucu ve dört forvet veya sekiz savunma ve üç grev?

Şüphe ettiğim yer burası. Değişkenler var. Ve sadece bu iki satırda değil. Her şey, pozisyonlardan polivalitelere kadar etki eder. Kısaca karar vermemiz gereken şey budur.

Sınıflandırma aşamasında çeşitli sistemler değişti. Bunu Dünya Kupasında da yapacak mı?

Taktik çizimi değiştirdik, doğru. Ancak İspanya’nın kalifikasyon aşamasındaki stili baştan sona tanınabilirdi. Bu önemli olan şey. Stil, çizimin üzerindedir. Belirleyici olan, İspanya örneğinde hem topla hem de topsuz olarak çok benzer olan takımın davranışıdır.

Üç merkezin savunmasıyla ekibinden harika bir performans almayı başaran Girona’nın teknik direktörü Machín ile görüştünüz mü?

Evet, diğer koçlarla olduğu gibi onunla konuştum. Bu bizim mesleğimiz! Fikir ve fikir alışverişinde bulunmak iyidir. Üçün savunması değişkenlere sahiptir, çünkü aynı sistemle oynayan iki takım size tamamen farklı şeyler sunabilir.

Kağıda, nakavt aşamasında daha rahat bir yörünge olmak için grupta ikinci olabilirsiniz. Bu bir seçenek mi?

Bunu düşünmek için bir saniye durmadım. Açık olan şey, bir Dünya Kupasında her oyunun bir fetih olduğu ve sadece bu maçta odaklanacağımızdır. Bir Dünya Kupasına odaklanmak için başka bir yol yoktur. Asgari detay, karar veya görünüşte küçük bir sorunun evde kalması anlamına gelebilecek bir yarışmadır. Bu nedenle hedeflerimiz en iyi duruma ulaşmak, her oyunu tek tek, hırsla ve alçakgönüllülükle karşılamaktır. Bu şekilde büyüyor ve Dünya Kupası büyümeye devam etmek için harika bir fırsat.

Son listeyi 18’inde vereceksin, ancak Madrid ‘in üçüncüsü İsviçre’ ye karşı 3 Haziran ‘da olmayacak çünkü birkaç’ meritorious ‘katmak zorunda kalacaksın. Bu oyuncular, dünya kupasına gitmeyeceklerini bilen meritoryanlar olacak mı?

Evet, listeyi, daha sonra Şampiyonlar Ligi finaline katılacak olan Madrid’in yerine geçen oyuncularla tamamlamak zorundayız. Madrid oyuncularının sayısını vermeyeceğim çünkü bu zaten listede bir ipucu olurdu. Konsantrasyonun ilk haftasında gelen oyuncular tüm yanılsamalarla birlikte gelecekler, ancak Dünya Kupasına gelmeyeceklerini de bileceklerdir.

Yaralanma listesi nasıl? Diego Costa ve Aspas hobbling.

Belirli isimleri vermek için girmeyeceğim çünkü bu, listeden önce uygun isimlerden de bahsetmek olurdu. Ama rahatsızlık duyan herkesin zaten oynamak üzere olduğunu ve Dünya Kupasında yarışacaklarını söyleyebilirim. Temelde hepsi oynamak için bir konumda.

VAR’ın Seçimi nasıl etkilediğini düşünüyorsunuz, burada birçok oyuncu video hakeminin büyüteç altında rekabet etmiyor mu?

Bu tabii ki önemli bir konu. VAR, birçok Dünya Kupası karşılaşmasını etkileyecek ve yerine getirecektir. Örneğin, VAR, oyunun sürekliliğini ortadan kaldıracak olan duruşları ve yeniden başlatmayı içerir. Bu yeni senaryoya, rakipleri olgunlaştıran, sürekli bir takım olan İspanya, hazırlıklı olmalı. Tabii ki, VAR için, duruşlar ve başlangıçlar için hazırlanacağız. VAR’a sahip olan ligleri analiz ettim ve VAR’ın sona ermesinden sonra pek çok hedefin olduğunu gördüm. Bunun avantajlarından nasıl faydalanacağını bilen takımlar ve bununla uğraşanlar da vardı. Bu nedenle, tekmelemeye değmez ve VAR için hazırlanmanız gerekir.

Seçim hızlandırılmış bir VAR dersi verecek mi?

Sistemi oyuncularla inceleyeceğiz ve iyi hazırlayacağız. Dikkate almamız gereken bir faktördür.

Lopetegui As teşkil etmektedir. İSA ALVAREZ ORIHUELA (DIARIO AS)

17’deki seçimlerde oy kullanma hakkına sahipsiniz, Meclise gitmeyi ve oylamayı planlıyor musunuz?

Bu, dokunduğu şeydir ve sorumluluğumuzla karşı karşıya kalacağız.

Lopetegui’nin sözleşmesini yenilemeden Dünya Kupası’na geçmesi riski var mı?

Aslında, asıl önemli olan hem Federasyon hem de ben bunun hakkında konuştuk ve hem ilgi hem de iyi bir eğilim gösterdik. Bu yüzden onunla daha fazla zaman geçirmiyorum. Dünya Kupası’nda başka konulara odaklandık. Özveri, artık Dünya Kupasında beden ve ruh halinde. Oynadığım iki yılda, oyuncular hem sahada hem de dışarıda olan şeylerde yüksek bir olgunluk derecesi gösterdiler. Herkese olağanüstü bir şey veriyorum.

“İspanya sürekli ve VAR sürekliliği öldürüyor …”

Lopetegui’nin Dünya Kupası’ndan önce veya sonra yenilenmesi daha mı iyi?

Bu gerçekten beni endişelendiren bir şey değil. Yenileme konusunda herhangi bir sorun olmayacaktır.

Mart ayında Morata’nın Dünya Kupasına gitme seçeneklerinin sağlam olduğunu söyledi. Hala mısın?

Liste 18’de verilecek ve herkes bunu söylediğimde aynı düşünceye sahip. Fakat karar vermemiz gerektiği açıktır.

Vitolo?

Söyleyeceklerim herkes için geçerli: Rusya’da olmayacak Dünya Kupası’na katılma konusunda önemli olan oyuncular olacak. Çünkü hepsine uymuyorlar. Bu gerçek. Acı verici bir karar olacaktır, çünkü bazıları olmayı hak eder ve olmayacaktır. Ama bu aynı zamanda sorumluluğumuzun bir parçası. Dürüst olmaya çalışacağız, ama elbette kötü hissedecek bir oyuncu olacak. Mantıksal. Bu kararları verdiğimde kendimi kötü hissediyorum çünkü oyuncu nasıl daha kötü hissediyor?

Piqué, seçimden sonra Rusya 2018’den sonra ayrılacağını açıkladı, fikrini değiştirebileceğini düşünüyor musunuz? Dener misin?

Bu konuda Piqué ile konuşmadım. Oyuncular kendi kararlarını verme haklarına sahip olurlar. Oradan, henüz gelmemiş olan zaman geldiğinde ne olacağını göreceğiz.

Ancak, Piqué gibi bir oyuncunun gitmesini engellemeye çalışmak sizin sorumluluğunuz değil mi?

Sorumluluğum onları eğitmek, iyi hazırlamak ve ne düşündüklerine saygı göstermektir. Pique o sırada, Dünya Kupasından sonra ne düşünebileceğinizi bilmiyorum dedi. Ona sorman gereken şey bu.

Ancak Lopetegui, Piqué’nin Milli Takımdan ayrılmamasını ister mi?

Piqué’nin İspanyol Milli Takımı için önemli bir oyuncu olduğu açıktır. Ama yanlış bir başlık vermek istemiyorum. Aşağıdakileri koyardım: Bizimle birlikte Piqué’nin tadını çıkaralım. Ne zamana kadar? Bilmiyorum.

Konsantrasyon sırasında sosyal ağların kullanılmasına izin verir misiniz?

Yasaklamadım ama fikrim var. Her şey akıl ve doğallıkla yapılabilir.

Yasakların bu ifadesinde: ‘Hey, cezaları atanlar bu üç ve daha fazla değil …’.

Bu bir yasak değil, bir karardır. Koçluk personelinin kararı ve yapacağım bir karar. Cezalar kimin atılacağı söylenecek, ancak bu tür kararlar almanın birçok yolu var. Bazen belirli bir oyuncudur ve bazen güven gibi faktörlere bağlı olarak daha fazla seçenek vardır.

“Gerard ile ayrılmasından bahsetmedim, fakat Piqué’nin Milli Takım için önemli bir oyuncu olduğu açık.”

Bu sorunun bize biraz memnuniyet getirmesi …

Sevmediğim karar değildir, hoşnutsuzluk topa girmemesidir.

Zaten, ama … eğer bir penaltı atmak istiyorsak, biz Maradona, sen ve ben mantıksal olan şey onu ilk Maradona’ya, sonra Lopetegui’ye atmak ve eğer benden başka bir seçenek yoksa. Yoksa değil mi?

Maradona da bazı cezaları kaçırdı …

Bazı sigortalar, ama benden az … Peki, Casillas henüz emekli olmadığını söyledi, bu ifadeleri nasıl aldınız?

Bunu söylediği mantıklı ve kesinlikle haklı.

Hangi seçimleri güçlü, çok güçlü görüyorsunuz?

Bu alıştırma sevmiyorum çünkü onlar çok! Yeni başlayanlar için, Portekiz şu anki Avrupa şampiyonu olduğu için. Daha sonra her başlıkta kazanan ve bu DNA’ya sahip olan herkes, Belçika’da her seviyede sıra dışı bir seçim … Bu, herkesin ve biz de her maçı fethetmek zorunda kalacağını hatırlamakta fayda var. Başka yok. Ne hikaye ne de sandıktaki yıldızlar bir şeye karar verecek. Aslında, durum buysa, İtalya Dünya Kupasında sınıflandırılmayacak ve sınıflandırılmayacaktır.

Cristiano ve Messi bu Dünya Kupasında olacak, ama bu Dünya Kupasında kimin parlayabildiğini başka hangi oyuncular görüyorsunuz?

Her şeyden önce benim gibi. Ve en çok sevdiğim şey, yeri doldurulamaz olanlardan biri olduğunda, takım çalışır. Ben koç olarak endişeleniyorum: takım. Bu yetenek ve bireysel kalite, ekibin hizmetine sunulacak. Ve bu açıdan Milli Takımın tüm oyuncularıyla çok mutlu olduğumu söylemeliyim.

Check Also

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle - GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor ekranlarından canlı olarak …

Bir cevap yazın