Leahy ve Stokes, Bohs’ın Galway’de ikna edici bir galibiyet almasına yardım etti

Eoghan Stokes kutluyor (resim pic). Resim: Tommy Dickson / INPHO

Eoghan Stokes kutluyor (resim pic). Resim: Tommy Dickson / INPHO

Galway United 0
Bohemyalılar 2

Declan Rooney, Eamonn Deacy Park’tan bildiriyor

Darragh Leahy’nin iki yarısındaki HEDEFLER ve yerine Eoghan Stokes, Eamonn Deacy Park’ta ikna edici bir galibiyetin ardından FAI Cup’ın üçüncü turuna Bohemyalılar gönderdi.

Leahy’nin açacağı altı dakikadan sonra Bohs, hak ettiği en küçük şeydi, ancak Stokes, tenisçiyi serbest vuruştan 13 dakika önce kovmadan önce bir şans eseri boşa harcadılar.

Arkasından beşi arkaya yaslayarak, ev tarafındaki taktik açıktı: baskının keyfini çıkarmaya ve molada ziyaretçilerini vurmaya çalışın, ancak stratejileri onlara çok pahalıya mal olur.

Geçen hafta sonu Longford Town’a yapılan 4-1’lik kayıp, United’ın Premier Division’a terfi etmesi ve son beş maçında dört galibiyetle bir taraf oynama şansının bir parçasıydı. Alan Muphy’nin adamları gerçek bir meydan okumayla karşı karşıya kaldı.

Oyunun ilk safhalarında, Bohs tamamen baskındı, Kevin Devaney ve Darragh Leahy solda yükseldi ve altı dakika sonra Dublin takımının öne geçmek için şok olmadı. Kesinlikle Bohs için şanslı bir hedefti ve Leahy kesinlikle soldan bir haç girişiminde bulunduğunu itiraf edecek, ancak açılış hedefi için Tadhg Ryan’ın kafasına doğru yola çıktı.

Dinler, Dinny Corcoran ve Dan Casey ile bir saniyeliğine tehdit eden Bohemyalılar için akmaya devam etti, ama ev sahibi taraf yarıya kadar arka arkaya dörde döndüklerinde biraz yerleşti.

Orta-arkadaki Casey, moladan 11 dakika sonra ikinci bir şut attı ve 10 dakika sonra Keith Ward’un serbest bırakması sadece Boals’ın yarım saatte 1-0 öne geçmesiyle kurtuldu.

Yeniden başladıktan beş dakika sonra, Williams’ın Devaney köşesinden Leahy’ye açık bir çekiş yapması nedeniyle cezalandırıldıklarında, ziyaretçilerin liderleri uzamış olmalıydı, ama JJ Lunney’in cezası Ryan tarafından zekice kurtarıldı.

Eoin McCormack United ile sevişmek için harika bir fırsat yakaladı, ancak Shane Supple 53. dakikada yaptığı aşırtma golle burun buruna geldi, Ryan yine çalkantı sonucu Keith Buckley ile mücadele ederken parmak uçlarıyla kornere çeldi.

Bohs’ın şansı yok gibi görünüyordu, Ward saatin üzerinde bir gol attı ama saat 13 dakika, ikinci nihayet geldi ve Stokes’ın serbest köşesi alt köşeye çıktı.

Galway United: Tadhg Ryan; Chris Horgan, Evan Murphy (Aaron Conway, 88), Robbie Williams (Wilson Waweru, 83), Stephen Walsh, Marc Ludden; Carlton Ubaezuonu, Ryan Connolly (c), Sean Russell (Conor Melody, h-t), Conor Barry; Eoin McCormack,

Bohemyalılar: Shane Supple; Derek Pender (c), Dan Casey, Ian Morris, Darragh Leahy; Daniel Kelly (Daniel Grant, 62), Keith Buckley, JJ Lunney, Kevin Devaney; Keith Ward (Eoghan Stokes, 71), Dinny Corcoran (Ryan Masteron, 85).

Hakem: Robert Hennessy (Clare).

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Pleksi BayrampaşaPleksi lazer kesimKutu harf

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın