Kocaman: Oyuncunun reaksiyon vermesi doğru değil

Süper Lig 15. hafta açılış karşılaşmasında Bursaspor Fenerbahçe’yi konuk etti. Fenerbahçe’nin 1-0’lık üstünlüğüyle sona eren karşılaşma sonrasında Aykut Kocaman önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Kocaman’ın açıklamalarından satırbaşları:

İyi bir futbol koyduğumuz karşılaşma oldu. Bursaspor kendi sahasında iyi oynayan bir takım. Öne geçmeyi başardığımız andan sonra 2-3 dakika oyunu kontrol etme ihtiyacı duyduk. Sonrasında kendi futbolumuzu sahaya yansıtarak karşılaşmadan galip olarak ayrılmasını bildik. Bu performansı sürekli ortaya koyarak maçlarımızı birer birer kazanmamız gerekiyor. Oyunu kontrol altına tutarak oyunu 3. bölgede oynamamız gerekiyor. Oyuna bu şekilde başladık. İlk yarıda yapmak istediğimiz ama yapamadıklarımızı ikinci yarı başardık. Önemli bir dönemde böylesine değerli bir galibiyet almamız güzel oldu.

TAKIM BİR ADIM DAHA İLERİYE GİTMELİ

Benim takımımdan beklentim, bir adım daha yukarı çıkabilmek. Bunu başarabilecek oyuncu kitlemiz var. Esas önemli olan kişilere bağlı olmadan takım oyununu sahaya yansıtmak. Düzen kurmak için bunu yapmamız gerekiyor. Sahada kim olursa olsun, aynı şeyi yapabilmeli. Verilen görevi en iyi şekilde yaparak, en iyisini ortaya koyan bir takım olmalı. Bunları yapabilen bir takım hayalimdi. Şu an öyle bir takım oldu mu, şuan için hayır. Ancak oraya doğru giden bir takım var.

OYUNCUNUN REAKSİYON VERMESİ DOĞRU DEĞİL

Kocaman, Volkan ile Bursaspor taraftarı arasındaki gerginliği yorumladı. Taraftarın sahadaki oyunculara saygı göstermesi gerekiyor. Eline ne geçerse sahaya atma yetkisine sahip değil. Aynı şekilde oyuncunun da bu duruma reaksiyon göstermesini doğru bulmuyorum.

 

 

Check Also

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle - FB Alanya ( Aytemiz )

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle – FB Alanya ( Aytemiz )

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle – FB Alanya ( Aytemiz ) maçı canlı izle seçeneği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir