Juventus, lehine 11 milyon avroluk birleşik United Darpiyan Darmian’ı imzaladı.

Matteo Darmian (dosya resmi).

Matteo Darmian (dosya resmi).

JUVENTUS, Manchester United’daki Matteo Darmian’ın önümüzdeki haftaki bir anlaşmasını tamamlamak üzere hazırlandı ve haberlere göre Alex Sandro’yı uzun vadeli bir sözleşmeye imzalamayı umduğunu belirtti.

İtalyan şampiyonları, Darmian için yaklaşık 10 milyon sterlin değerinde bir transfer gerçekleştirecek ve İtalya’nın Allianz Stadyumu’nda beş yıllık bir sözleşme imzalayarak üç yıl sürecek olan Old Trafford’daki üç yıllık büyüsüne son verecek.

Ancak anlaşma, United tarafından hedeflenen Alex Sandro’yı, gelecekteki planlarının bir parçası olarak kalması konusunda ısrar eden Bianconeri içermeyecek.

Darmian, 2015 yılında Torino’dan Amerika’ya yaklaşık 13 milyon £ (15 milyon € / 17 milyon €) karşılığında geldi, ancak Louis van Gaal’ın ilk sezonunda 32 sezon başladığında, mevcut müdür Jose Mourinho’nun ilk tercihi nadiren kabul edildi.

Ayrıca zamanının çoğunu Mourinho’nun sol taraftaki oyununu tercih ettiği haktan çok oynamakla geçirdi ve 2017-18 yılındaki katılımının büyük çoğunluğu küçük kupa bağları veya ölü-kaçak lig fikstürleri ile geldi.

Mourinho geçtiğimiz günlerde, Darmian ve diğer sürgündeki Daley Blind’in önümüzdeki sezon planlarına devam ederken ısrar ettiklerini, ancak kulübün oyuncuların menfaatine katılırsa teklifleri dinleyeceğini söyledi.

“Bir oyuncu gitmek istediğinde, eğer durum buysa, kulüpte doğru teklifler geldiğinde üzerinde çalıştığımıza göre, her zaman oyuncuları mutlu etmeye çalışıyoruz” dedi.

“Mutluluk onların ayrılmalarını ifade ederse, o zaman ne olacağını görelim. Ama benim planlarımdalar. Ben satmak istemiyorum, onları tutmak istiyorum. ”

Juventus, Darmian’ın durumunu birçok mevsimde izliyor ve Serie A’nın yedi kez hüküm süren şampiyonu, harekete geçmek için doğru zamanın geldiğini düşünüyor. 28 yaşında, Juve’nin kenti, AC Milan ve Palermo’yla daha önce büyüttüğü 2011 ve 2015 yılları arasında Torino’da rakipleriyle dört yıl geçirdi.

Bu arada, Birleşik Krallık’ta Alex Sandro’nın hayranları, bir süre için Ashley Young’ın son zamanlarda gagalama emrinde Luke Shaw’un önünden ayrıldığı sol taraftaki sorunlarına uzun vadeli bir çözüm bulmaya çalıştıklarını biliyorlardı.

Juve CEO’su Beppe Marotta Perşembe günü, kulüpte yeni bir kitabın açılışında, önümüzdeki yedi gün içinde yeni bir kontratla ilgili olarak Brezilya’nın acentesine yaklaşacakları konusunda ısrar etti.

Marotta, “Gelecek hafta temsilcisiyle görüşeceğiz ve sözleşmeyi genişletme arzusu olduğunu düşünüyorum” dedi.

Juve’nin, 27 yaşındaki 2022 yılına kadar yılda 5 milyon sterlinlik bir anlaşma sunmaya hazır olduğu düşünülüyor ve bu yazın Rusya’daki Dünya Kupası’nda Brezilya’yı temsil etmeden önce bir şeyleri sarmak istiyorlar.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

Real Madrid, Premier Ligi tekliflerini orta saha yıldızı için 150 milyon Avro’ya kadar reddetti

Liverpool belediye başkanı, Kiev’e giden telsiz hayranlarını almak için teklifi kabul etti


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın