Junior Firpo, Premier League’in gelişmelerini neden desteklemeli?

Ace Liga, bu haftasonu sezonun son uluslararası molasından sonra bu hafta sonu geri dönüyor, şampiyonlar başa çıkmakta olan Barcelona, ​​Nou Camp’deki Real Betis’e 4-3 mağlubiyet sürüyor. La Blaugrana, ilk uçuşta ilk kez kaybetti. iki yıldan fazla

Kampanyadan üç ay sonra kaotik bir açılışın ortasında, Quique Setien’in Los Verdiblancos, mevsimin açılış üçüncüsü için kekin üzerine kiraz koydu.

Katalonya’da on gün önce Ancak, şampiyonlarda bir anı kazanmak için Betis’e koşan yıldız tam teşekküllü Junior Firpo’nun gösterisi oldu.

Ardışık maçlarda ikinci golünü atan, uçan 22 yaşındaki Dominik Cumhuriyeti doğumlu İspanyol, sol kanatta Endülüsliler için sürekli bir tehdit oldu – skoru açarak – ve Sergio Canales ‘in belirleyici galibi için yardım sağladı.

Firpo Premier League gözlerini yakalıyor

İspanya’da etkileyici gösterimleri Onun koşmak, başlangıç ​​XI Betis Onun yerini pekiştirdi olması kıtada kulüplerin dikkatini çekti.

Nitekim, geçen hafta Talksport Premier Ligi mı Gunners ile, tam geri işe ve Vatandaşlar sol arka kısmında sırasıyla sorunlarını çözmek isteyen Arsenal ve Manchester City ile, Firpo üzerinde İkisi keskin Onların gözü vardı o izci bildirildi.

Şu ana kadarki atılım sezonunda iki kez filme alınan Firpo, Betis’in gençlik kurulumuna Haziran 2014’te katıldı ve burada 74 kez de 8 kez oynadı.

Kıdemli taraf için 15 kez oynamış olan İspanyol oyuncu çok geçmeden İspanya’da yetişmeye devam ettiği için Ağustos ayında U-21 uluslararası yayına çağrıldı.

Uçan İspanyol kalmalıdır

Şehir patronu kardeşi – – Bu boru hattı olabilir belirtiniz geçmek için görünüşteki son günlerde ‘Junior’ın’ konuşma Yani Pere Guardiola Menajeri ile uzaklara taşımak olmayabilir Önerilen mı basitçe olarak bilinir.

Benjamin Mendy geçen hafta Barcelona geçirmiş diz ameliyatı olması sayesinde, Manchester City’nin Fransız tam-back ilerleme-olmuştur geçen sezonun yaralanma sorunlarından oluşturmak üzere bir etkileyici dönüşten sonra kısıtlı.

Benzer yapı ve hızdaki Firpo, bir eldivene City’nin takımına sığacaktı, ancak geçişi İngiliz futbolunun zorluklarına en iyi şekilde uyum sağlayacak kadar sorunsuz olacaktı.

Yirmili yılların başlarında, defans oyuncusu oyunu bir adım öteye taşıyor gibi görünüyor, ama böyle bir sözün oyuncusu için biçimlendirici yılları hayati önem taşıyor.

City’nin geniş yetenek havuzunda, Firpo’nun olabildiğince gelişeceği, ancak bir hareketin şüphesiz “riskleri” olacaktır.

Betis’in kendileri, ortadaki tablodaki tutarsızlıkla sarılmışken, Firpo yeteneklerini şu anda herhangi bir büyük Avrupa sahnesinde sergilemeyebilir, ancak savunmacı, onun için yeterli bir ilerleme kaydediyor.

Premier Lig’in zenginlikleri ve cazibesinin cazibesi gerçekten de en güçlü çekişken olsa da, İspanyol zamanını iki kez ve İspanya’da kalmalıdır – şimdilik.

Check Also

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle - FB Alanya ( Aytemiz )

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle – FB Alanya ( Aytemiz )

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle – FB Alanya ( Aytemiz ) maçı canlı izle seçeneği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir