Johnny Doyle:

7 saat önce güncellendi

Bugün Croke Park’a gelince, bu oyun hakkında bir kaçınılmaz hava vardı.

Tyrone’nun onu nasıl kazanabileceğini ve Mickey Harte’nin ne şekilde kurulacağını ya da şapkadan bir numara çıkartabileceğini merak eden pipolarda tutuyordun.

Kaynak: Tommy Dickson / INPHO

Yapamayacakları bir şey, Dublin’e, onları yapmadıkları adaleti davet etmekti. Tyrone harika bir başlangıç ​​yaptı, ancak her şeyin yolunda gitmesi için üzülecek bir şey olup olmadığını ve her şeyin Dublin için yanlış gitmesi gerektiğini hissettim.

Son dört veya beş yılda, Dublin için her şeyin yanlış gittiği günlere çok fazla değinemeyiz. Dean Rock birkaç erken serbestliği kaçırdı, ancak gemiyi bundan sonra sarstı ve yedi puanla en çok gol attı.

Stephen Cluxton, bir vuruşun yakalandığını gördü ve bir diğeri ilk 10 dakikada yan çizginin üzerine çıktı, ancak daha sonra adamı her seferinde buldu. Dublin, 31 restartından 29 tanesini aldı ve bu sadece olağanüstü bir durum.

Söylediğim tek şey, Tyrone’nin dört ya da beş puan olduğunda erken bir çift hata yaptı ve Dublin acımasızca cezalandırdı. Tyrone, Paul Mannion’un attığı cezayı ve Red Hand’in bir sonraki vuruşu kazanması için gereken parayı verdi – ancak Niall Morgan’ın kısa yeniden başlaması yanlış gitti ve Dublin bir sayı daha ekledi.

Kaynak: Tommy Dickson / INPHO

Bu hızlı ateşle 1-1 Dublin oyuna geri döndü. Bu aşamada Tyrone oyuncularının vücut dilini izliyordum ve bloklardan patladıktan sonra hayatlarını emdi.

Kildare seçmen Ronan Sweeney’in yanında oturuyordum ve Dublin’in dikilmiş olduğunu söylemesine 20 dakika kaldı. Her ne kadar Tyrone sonunda bir parça güzel olsa da, Dublin hiçbir zaman kayma tehlikesini göz ardı etmedi.

Dublin hakkında bu aşamada daha neler söyleyebilirsiniz? Onlar bir makine gibi. Oyun onlara karşı geldiği zaman bile, onu görecekleri içsel inanca sahipler. Tam olarak yaptıkları şey bu. Müthiş bir takım ve muhtemelen Gaeliç futbolunun şimdiye kadar gördüğü en iyi takım.

Övgüler bu kış yollarına gelecek ve daha sonra beş-in-a-dizisinin konuşması başlayacak. Bundan sonra çok zorlanacaklar ve buna karşı oynayacağınız cesur bir adam olursunuz. Sadece oyunu çok basitleştiriyorlar. Onlar bir stand-out oyuncu olmadan süper yıldızların bir takım.

Ve bu beni en çok etkileyen küçük şeyler. Paul Mannion, Kevin McManamon’un 58. dakikasında karaya çağrıldığında, yerine yedek bir tokat attı, “Ben elimden geleni yaptım, şimdi bitirdin.”

Mannion uçuyordu ve gemide 1-1 vardı ama sahadan çıkarken onunla ilgili hiçbir hava ya da resim yoktu. Jim Gavin’e hiç sanki “Neden ben?” Dediği gibi bakmamıştı. Sadece takım ruhuna sahipmiş gibi görünüyorlar. Neredeyse her takım bu tür bir zihniyet yaratma hakkında konuşuyor ama Dublin gerçekten de var.

Kaynak: Tommy Dickson / INPHO

Bu kültürü yaratmak için Gavin’e büyük bir kredi vermelisin. Tüm Siyahlar’ın tüm kulübeyi süpürdüğünü ve hiç kimsenin takımdan daha büyük olmadığını okudunuz, fakat Dublin bunu GAA terimlerinde yeni bir seviyeye getirdi. Takdir edilmeli.

Her şey yolunda ve iyi, ama işler yolunda gitmediğinde, takımı ilk yapmanın en kolay yolu değil. Dışarıdan bakan Gavin, bu takımın yaptıklarına dair ethos yarattı. Bunun için iltifat edilmeli.

Dublin topu çok hasta ediyor. Onu Hogan Stand’ın sağ tarafındaki Cusack Stand tarafına getirebilir ve hiç kimse düşük bir atış ile tetiği çekemez. Sadece doğru anı beklerler.

Buna karşılık, ilk yarıda Tyrone’nın Michael McKernan’ı çaldı ve çok dar bir açıdan bir atış yaptı. Kendi başına 100 tekme sahip olsaydı, o zaman bir skor elde etmek için mücadele ederdi. Fark bu. Dublin topu ile çok verimli ve oyunlarında büyük bir sır yok – sadece gerçekten çok çalışıyorlar.

Ciaran Kilkenny’nin bugün çok büyük olduğunu ve Yılın Futbolcusu için öncü olması gerektiğini düşündüm. Elinizi GPS istatistiklerine almayı çok seviyorsunuz. Asla koşmayı bırakmıyor, basit şeyleri iyi yapıyor ve oyundan üç puan topladı. Bazen biraz eleştiri alır ama bu yıl rolünü değiştirdi.

Bu sezon açık olan maçın en skorer ismi 2-24 ile son buldu. Tüm el geçişlerini eleştirdi, ancak puanlama tehdidini ekledi ve bugün sadece bir atışı kaçırdığını düşünüyorum. Benim için büyük onur için aday adayı.

Jack McCaffrey, Brian Howard, Brian Fenton muhtemelen başkaları koşarken, ancak Kilkenny benden başını salladı.

Kaynak: Tommy Dickson / INPHO

Tyrone, Tiernan McCann’ı bugün Castleknock’lu adamda bir adam rolünde oynamıştı, ama asla ayrılmadı. Muhtemelen Tyrone’yi en uzak noktaya da zarar vermiştir, çünkü onları daha az saldıran bir seçenekle bırakmışlardır.

Kilkenny’nin topu kapalı bir şekilde yaptığı çalışma, oyununun az bir parçası ve koştuktan sonra koşuyor. Topla çıktığı zaman genellikle iki ya da üç metre uzaya sahip ve merak ediyorsun, “Nereden geldi?” O, topu almak için çok fazla koşuya sahip ve basit şeyleri iyi yapıyor. Bugün yine harikaydı ve şüphesiz Dublin tacındaki büyük bir mücevher.

Peter Harte penaltıyı iyice sıktı ve Tyrone için sert savaştı, ancak Mattie Donnelly, Niall Sludden, Colm Cavanagh’ın bugün ellerinden gelenin en iyisini yapması gerekiyordu. Muhtemelen kendilerinden bekledikleri şeylerin biraz altındalardı. Büyük günlerde büyük oyuncularına ihtiyacın var ve onların biraz altında olduklarını düşündüm.

Tyrone, kredilerine rağmen acı bir şekilde savaştı ve Dublin’e birkaç sorun çıkardı. Ama sonuçta Dublin, Tyrone’nin sahip olduğu her hangi bir bedeni kendi başına alabildi. Ve Dublin bu yumrukların inmesini sağlamıştır. Bu benim için büyük farkdı.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Beşiktaş HaberBeşiktaş KadrosuBJK maçı

Check Also

Beşiktaş kulübü seçimi resmen duyurdu

Beşiktaş kulübü seçimi resmen duyurdu

Beşiktaş kulübü seçimi resmen duyurdu ve resmi web sitesi üzerinden seçimin gündemi ile yeri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir