İrlandalılar, Aberley ile Europa League çatışmasında Burnley kaptanı geç ekolayzır olarak öne çıkıyor

SAM VOKES Burnley gelip Europa League’in ikinci eleme turunda Aberdeen’de 1-1 beraberlik yapmak için geç denk gelen bir ekolayzer.

Yedek Vokes, grev partneri Chris Wood’dan 50 yıldan fazla süredir Burnley’nin ilk Avrupa kravatında oynamak için 10 dakika evine sıçramak için kontrol etti.

Gary Mackay-Steven’ın cezası, Derek McInnes’ın Perşembe günü Pittodrie’de 1-0 kazandığı galibiyete yerleşti. Anders Lindegaard ilk maçına 12 dakika beş dakika kaldı.

Ancak Vokes, İngiltere Ligi tarafının önümüzdeki hafta ikinci turu Turf Moor’da yapılacak olan İstanbul Başakşehir ile üçüncü turda bir takıma geçmesini beklemek için eve ateş açtı.

Kravat boyunca bir dizi İrlandalı uluslararası cumhuriyet seçilmiştir. Stephen Ward ve Jeff Hendrick tarafından yakıcı bir şekilde temsil edilirken, Dubliner Stephen Gleeson, geçen ay kulüp için imza attıktan sonra 57. dakikada Aberdeen için tanıtıldı.

İrlandalı orta saha oyuncusu Chris Forrester bankta iken, İrlanda-İrlanda U21 uluslararası Tommie Hoban Çarşamba günü İskoç tarafına imzaladıktan sonra Aberdeen savunmasında yer aldı.

Jonathan Walters ve Kevin Long, Burnley yedekleri arasında seçildi, ancak ikisi de kravat sırasında çağrıldı.

Sean Dyche’ın tarafı Nick Pope’ı sakatlığa düşürdüklerinde erken bir darbe aldı ve İngiltere kaleci omzuna zarar verdi.

Pope’nin meslektaşı Tom Heaton’ın baldırında bir sakatlık nedeniyle kararsız kalmasıyla eski Manchester United kalecisi Lindegaard Burnley’in ilk çıkışında tanıtıldı ve ilk görevlerinden biri de topu ağdan çıkarmaktı.

Hakem Daniel Siebert, James Tarkowski’nin sahaya Sam Cosgrove’u düşürdüğünü ve Mackay-Steven’ın hata yapmadığını ve Lindegaard’ın 19’uncu dakikada skoru açmak için yanlış yoldan bahsettiğine karar verdikten sonra ceza sahasına dikkat çekti.

Johann Gudmundsson ve Wood hedefe yönelik çabaları ateşledi ve Aberdeen kalecisi Joe Lewis 51. dakikada Jack Cork’un başlığını korumak için sansasyonel bir tasarruf yaptı.

Diğer taraftan Lindegaard, Mackay-Steven’ın başlığını geri çevirerek Aberdeen’in liderliğini uzatmakla tehdit etti, ancak Burnley, 10 dakikayla seviyeledi.

Wood, Vokes için uzun bir geçiş yaptı ve Galler forvet bir zıplayan topu iyi kontrol etti, iki Aberdeen savunmacısını tuttu ve ağın çatısına güçlü bir finale çarptı.

Her iki taraf da kapanış safhasında öne geçemedikleri için, önümüzdeki perşembe günü kravatın yeniden başlaması için oynanacak.

Sinéad Farrell tarafından ek raporlama

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın