İrlanda yönetiminin miras planı ile ilgili soruların özü şüphe ve rahatsızlığı garanti eder

Bir korku filmi seyrederken ve seyrederken FAMILIAR’ın hissini yaşıyor. Zaten uçtasınız, korkuya hazırsınız ama nereden, ne zaman ve nasıl geleceğinden emin değilsiniz.

Ve çok farkında olduğunuz, kötü şeylerin gerçekleşmesi için hazırlıklı olduğunuzdan, çalışmalar korkunun geldiği zaman, etkinin daha da kötü olduğunu göstermiştir.

Birkaç yıl önce Maryland’deki Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü’nde korku ve endişe üzerine çalışan akademik Christian Grillon, konu hakkında konuştu.

Grillon, Inverse’nin web sitesine yaptığı açıklamada, “Eğer bir baş döndürücü uyaran uyaran geldiğinde, o zaman kaygısız endişeli bir durumdan çok daha büyük olacak” dedi.

“Laboratuvarımda, konuları kaygılı hale getirdiğimde ve sonra onları çok şaşırttığımda, açık refleks yüzde 100 ila 300 oranında artırılabilir. Cadılar Bayramı’nda, endişeli ve belirsiz olduğunuzda, yüksek sesler, ışığın yanıp sönmesi veya sırtınızda bir dokunuş sizi normalden daha fazla zıplatır. ”

Ve FAI’nın hafta sonu iyi belgelenmiş bir açıklaması. Mick McCarthy İrlanda Cumhuriyeti müdürü olarak atandı, ancak 21 yaş altı yeni patron olarak kurulan Stephen Kenny, 2020’deki Avrupa Şampiyonalarını izleyerek ondan devraldı.

Gergin olmak sorun değil. Çünkü plan biraz garip.

Açıkçası, eğer böyle bir radikal stratejiyi geliştirmenin ve uygulamaya koymanın arkasındaki organizasyonun risk alma konusunda bazı formları olsaydı, satın almak için biraz daha kolay olabilirdi.

Ancak, FAI’nın sicili, gelenekselliği ve kendinden kaynaklı kaos için doğuştan gelen yetenekleri göz önüne alındığında, yardım edemezsiniz, ancak şüpheli ve huzursuz olmalısınız.

Ne de olsa burada büyük bir düşünce kuruluşu yok. Futbol kararlarının alay konusu olduğu, bozulduğu ve adli olarak analiz edildiği bir kontrol merkezi bulunmamaktadır. Araştırmanın seviyesi – bütün hesaplarla – John Giles’i tavsiye için çağırmaya kadar uzanır.

Fakat bu randevu gibi bir şey John Delaney’e “vizyon” ve “pathway” gibi PowerPoint vızıltı kelimelerini kullanma ve ne yaptığını bildiği izlenimini veriyor. Ama sonra bir mikrofonun önüne doğru ilerliyor ve yanılsamayı mahvediyor.

John Delaney yönetimin başarı planını bir ‘vizyon’ olarak görüyor. Kaynak: Gary Carr; © INPHO / Gary Carr / INPHO

“O, 2020’de hazır olacak” diyen Delaney, Kenny’nin üst düzey rolle niçin güvendiğini anlatarak, RTE’de Tony O’Donoghue’ye söyledi.

Şimdi yapması gereken şey uluslararası futbolun içine girmektir. Farklı tarzlara bakıp, farklı oyunculara bakarak Avrupa’yı dolaşmaktan kesinlikle heyecan duyuyor, ”diye devam etti, sanki Kenny, Dundalk’ı Şampiyonlar Ligi play-off’larına ve Europa League grup sahnesine götürürken tam olarak yapıyormuş gibi.

Görüşmeyle birlikte, Delaney’nin Kenny ile ilgili herhangi bir soruya ve onun üst düzeyden sorumlu olmasını geciktirmeye yönelik bir soru için hazırlanmış büyük bir cevabı vardı. Devrimci bir kavram olduğu gibi birkaç kez O’Donoghue’dan bahsetti.

Delaney’in açıklamasına göre, Kenny’nin ana işin hemen yanında güvenilmez olmasının en büyük nedeni, kulüp yönetimi ve uluslararası yönetim arasındaki farkı bulmak için zamana ihtiyaç duymasıydı. İkincisi, Delaney’in dikkatlice açıkladığı, oyuncuların her gün mevcut olmadığı anlamına geliyordu. Bir yöneticinin onlarla birlikte zamanı, inanın ya da inanmayın, önemli ölçüde daha azdı.

Pek çok açıdan – özellikle çeşitli insanların kendiliğinden yanma yeteneği – İrlanda futbolunun geçmişte birkaç Spinal Tap anı vardı. Ama Delaney kendini O’Donoghue’a tekrarladığında, Nigel Tufnel’in Marti DiBergi ile ünlü alışverişini zahmetsizce yönlendirdi.

“Bunlar on bire gidiyor.”

Çok fazla soru var. Ve çoğu için cevapsız kalıyorlar.

Pazar günü piyasaya çıkarken, McCarthy kısa vadeli düzenlemede hislerini açıklamaya çalışmak için omuz silkecine çekildi.

“Kabul ettim ve işte böyle olacak”, neredeyse kabul edilemez bir cevap olsa da, kesin oldu.

Robbie Keane, McCarthy’nin koçluk kurulumunun bir parçası olduğu için ricada bulundu. McCarthy’nin ‘arsız bollock’lar tarafından gösterilen sakızlığa hayran olduğu ortaya çıktı, ama Colin O’Brien, Tom Mohan ve Jim Crawford gibi figürlerin göze çarpan yetenekleri göz önünde bulundurulduğunda, içten teşvik etmek mantıklı olurdu. Son yıllarda sert bahçelerde.

McCarthy, kararını açıklarken, “En çok başlıklı, en üst düzey golcü” dedi.

Robbie Keane ve Terry Connor, Mick McCarthy’nin antrenörlüğünün bir parçası olacak. Kaynak: Gary Carr; © INPHO / Gary Carr / INPHO

“Genç oyuncularla gerçek bir yakınlığa sahip olacağını düşünüyorum. Bütün bu adamlar geliyor, o onların kahramanı. Bunun benim için gerçek bir fayda olduğunu düşünüyorum. Ve ülkeyi yukarı ve aşağıya doğru takip ederek oyunculara bakacak ve arka tarafını arabaya sürükleyecek, takımları izlemekten ve bana ve TC’ye rapor vermekten bıkacak. ”

Google Translate

Google apps
Main menu

Delaney'in belirttiği gibi, bu bir vizyon ve bir yol ise, o zaman O’Brien, Mohan, Crawford ve Lee Carsley gibi birileri - şu anda İngiltere Altında 21 yaşından büyük bir müdür yardımcısı - paketin parçası olmak için gerekliydi. Geleceği temsil ediyorlar.

Ancak, bu tuhaf halefi plan yüzünden, Kenny'nin yerleşmesi gerekiyordu. Bu yüzden, 21 yaşın altındakilerin sorumluluğunu üstlenmedi, ancak her şeyle uyumlu olarak, garip bir şekilde belirsiz olan daha geniş bir görev. Karışımın bir yerinde Ruud Dokter’in iş tanımı değişti ve Kenny'nin daha eski görevlerine katılarak, Crawford ve O’Brien’in hoşuna gitme şansı da dahil olmak üzere üst düzey kadroya daha fazla katkıda bulunacak.

“O, reşit olmayan erkeklerin takımlarından da sorumlu olacak” diyen Delaney, O’Donoghue’ya RTE röportajı sırasında kapsamlı bir açıklamada bulundu.

Ama yine de, bu sadece kötü bir şekilde ifade edildi. Sonunda, yönün bu kadar çamurlu olduğu göz önüne alındığında, Kenny rolünü hissetmeli ve yapabileceklerini ve yapamayacağını öğrenmelidir. Tüm teklifin üzerinde satılmak zorundaydı ve bu yüzden onu - ve diğer herkesin - kafalarının etrafına tamamen sarmak için biraz zaman alabileceği özel bir eksiklik var gibi görünüyor.

Kesin olan bir şey var: Kenny, 2020 Ağustos'unda üst düzey role adım atması nedeniyle U21 Avrupa Şampiyonası eleme kampanyasının tamamı için sorumlu olmayacak.

Yine, sadece tuhaf bir planlama, “Bir sonraki bir tarihte bir şeyler anlatacağız” gibi bir tutum ve Delaney'nin tekrar ettiği “görkemli“ vizyon ”ve“ yol ”spekülasyonları ile neredeyse hiç uyuşmuyor.

Sonuç olarak, bunlardan herhangi biriyle rahat hissetmek çok zor.

30........... R. R... R. R................................................... Bazı yerlerde, entrika ve heyecanın bir ifadesi var ve bu onu daha da kötüleştiriyor.

Telefon çaldığında korku filmindeki sahnede olduğu gibi. Daha sonra ne olacağımı biliyorsun.

Yeni podcast'imize, The42'de Heineken Rugby Weekly'e abone olun, burada:


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir