İrlanda uluslararası son haftalarda Aberdeen’i imzalamak için ikinci Dubliner oldu

Gleeson Mart 2017’de Aviva Stadyumu’nda İzlanda’ya karşı harekete geçti. Resim: Ryan Byrne / INPHO

Gleeson Mart 2017’de Aviva Stadyumu’nda İzlanda’ya karşı harekete geçti. Resim: Ryan Byrne / INPHO

İRLANDA ULUSLARARASI STEPHEN Gleeson, eski Peterborough kaptanı Chris Forrester’i Scottish Premiership tarafına katılarak, Aberdeen ile iki yıllık bir anlaşma imzaladı.

Gleeson son olarak, Mick McCarthey’deki Ipswich Kasabasında altı ay boyunca bir kredi büyüsü geçirdi. Birmingham City’de üç maçın ardından 117 gösteri yaptı.

Dons patronu Derek McInnes, “Deneyimini Aberdeen’e getirmekten memnunum” dedi. “Tam olarak bu rol için istediğimiz oyuncunun tipi.

“Sahada ve saha dışında çok iyi bir oyuncu olma niteliğine sahip ve bir kulüp olarak kendisine kendinden ne istediğini verebileceğiz.”

Dubliner ilk önce 15 yaşında İngiltere’ye geldi ve Stockport ve MK Dons’taki kredi oyunlarından önce Wolves’de üç yıl geçirdi.

Orta saha oyuncusu, 2014 yılında Birmingham’a katılmadan önce 2012 yılında PFA League One Team’de seçildi ve geçen yıl Martin O’Neill tarafından uluslararası bir çağrı yapmaya hak kazandı.

Gleeson, İrlanda için Haziran 2017’de MetLife Stadyumu’nda bir dostluk maçı sırasında Meksika’ya karşı bir puanlama yaparak dört hafta önce, Landsdowne Road’da üç ay önce İzlanda’ya 1-0 mağlubiyetle oynadı.

Gleeson, İrlanda’yı 2007’de Steve Staunton’da yaptı. Kaynak: Donall Farmer / INPHO < / span>

29 yaşındaki, İrlanda’ya ilk kez 18 yaşında Steve Staunton tarafından çağrıldıktan sonra, Ekvador ve Bolivya’ya karşı dostluklarda görünmeye başladı.

“Bu heyecan verici” dedi Aberdeen’e katıldı. “Şampiyonayı bitirdim, Birinci Lig’i yaptım, asla Premiership’e katılmadım ama bence bu yeni bir meydan okuma.

“İnsanlara kulüp hakkında konuşma ve buraya gelme, bölge hakkında herkes olumluydu, şehir.

“Başlangıçta 50-50 yaşımdaydım, ama konuştuğum daha çok insan, daha fazla düşündüm ve bu heyecan verici bir meydan okuma ve ben bir meydan okumayı seviyorum, bu yüzden sonunda bir beyin fırtınası”.

“Çocuklarıma nihayet emekli olduğum ve onlarla konuştuğumda, onlara Avrupa’da oynadığımı söyleseydim, muhteşem olurdu.”

Peterborough’daki iki yıllık bir büyünün ardından üç hafta önce imzalanan eski St Pat’nın orta saha oyuncusu Forrester’e Pittodrie’de katıldı.

Dons patronu McInnes, “Lewis (Ferguson) ve ardından birkaç hafta önce Chris hakkındaki haberleri takip ederek, bu oyuncuların klübü ne getirebileceğini görmek beni heyecanlandırdı”.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

Invol Onun tutumu rahatsızlık uyandırdı – Barca, Griique’in destanında Pique’in rolünü kızdırdı

Niang, Senegal’in Dünya Kupası’nda ilk Afrika galibiyeti için Polonya’yı sektiği gibi fırsatçı bir gol için atladı


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir