Highlandlılar Dunedin’deki Lions 39-27’yi tadarak

WELLINGTON: Otago Highlanders Cumartesi günü Dunedin onların Süper Rugby çatışma 39-27 kazanıp hala Yeni Zelanda rakipler üzerindeki ilk zaferini bu sezon peşinde Güney Afrika’nın konferans liderleri bırakmak Lions maçın sonlarında ücret kapalı tuttu.

Lima Sopoaga, Liam Coltman, Luke Whitelock, Waisake Naholo ve Teihorangi Walden, sezonun yedinci galibiyetlerini, playofflarının canlı tutmayı sürdürmeleri için yakaladılar.

Robbie Coetzee, Elton Jantjies’in Marnus Schoeman’ın 73. dakikasını geri döndürdüğü sırada, ev sahibi tarafın altı noktasında yer alan Lions için ilk iki yarısına değindi.

Ancak, Sopoaga son bir saniyeliğine tekme atmadan önce dokuz sayıyı dokuz sayıya kadar uzatmak için bir penaltı dakika attı ve oyunda 19 sayı yaptı.

Köpekbalıkları tarafından Durban’daki son başlangıçlarında dövülen Highlandlılar, 11. galibiyetlerini arka arkaya çektikleri Forsyth Barr kalesine geri döndüklerine sevindiler.

Whitelock takımın üçüncü denemesini yakaladıktan sonra 34. dakikada 19-3 öne geçtiler, ancak Lions yarım saat içinde dört sayıya yükseldi.

Highlanders kaptanı Ben Smith, bir maç sonrası röportajında ​​yaptığı açıklamada, “İlk yarıyılda oldukça iyi geçtiğimizi düşündük. Lions iyi bir takımdır ve bu ilk yarının son 10 dakikasında üzerimize baskı uyguladılar.”

“Oldukça iyi bir çıkış çizgileri ve bizi etkileyen bazı büyük fiziksel ilerlemeler var.”

Lions’ın Avustralya ve Yeni Zelanda gezisi, Wellington Hurricanes ve Queensland Reds’e yapılan yenilgileri takiben üçüncü ardışık kaybıyla birlikte ekşi bir not aldı.

Güney Afrika konferansında, Arjantin’deki ikinci sıradaki Jaguares’in yedi puan önünde en üst sıralarda yer alıyorlar, ancak Yeni Zelanda taraflarına karşı mücadeleleri devam ederken, sorguları başlıklarının üzerinde kalıyor.

Lions, Canterbury Haçlılar tarafından geçtiğimiz yıl Ellis Park evinde başhakemde 25-17 yaşlarında kızdı ve o zamandan beri Yeni Zelanda takımına karşı zafer kazanmadılar.

(Melbourne’de Ian Ransom tarafından Raporlama; John O’Brien tarafından Düzenleme)

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın