Here

Bu yaz yerel havuza vurmak ya da bir iskeleden atlamak olabilir – ama ABD Donanması’nda, askerler, bazılarını Donanma SEAL’lerine çevirecek olan vahşi Temel Sualtı Yıkım / SEAL eğitimi veya BUD / S için hazırlanıyor.

Seçkin özel harekat biriminin görevlilerinin sınırlarına zorlandığı SEAL’lerde, verimsizliğe yer yoktur. Bu yüzden daha etkili bir yüzme inme geliştirdi: savaş yüzücü inme.

İnme, yüzücünün vücudundaki direncini azaltmakla kalmayıp aynı zamanda yüzücünün su altında kalmasını daha da zorlaştıran bir hareketi hızlandırmak için en iyi göğüs ve freestyle unsurlarını bir araya getirir.

İşte inme örneği:

Kaynak: / Gfycat

Serbest stilin aksine, savaş sidestroke, yüzücünün çoğunun su altında kalmasını istiyor.

Dövüşçü yüzücü inme yapmak için, serbest stilinde olduğu gibi dalın ya da tekmeleyin, ancak kaymağınızın sonunda, büyük, yatay bir makasçı tekme yapın.

Şimdi benzersiz bir parça geliyor – yatay makas tekme kolu, bir kolun diğerinden biraz daha yüksek olması için vücudunuzu yatırdığı gibi, diğer uzanmış halde bırakılırken kolu geri çekin.

Yüzünü koluna doğru çekerken yüzüne doğru çevirin, nefes alın ve diğer kolunuzu aşağı doğru çekmeye başlayın. Başka bir makas tekme, sonra kollarını sıfırla. Yönünüzü veya kollarınızı geri çektiğiniz sırayı değiştirmemelisiniz.

İşte adım adım bir dökümü:

[gömülü içerik] Kaynak: Stew Smith / YouTube

Savaş yüzücünün vuruşunu kullanarak, Navy SEAL’ler fiziksel ve zihinsel güçlerini zorlayan yorucu antrenman etkinliklerinde kilometrelerce gidebilirler.


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın