Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Gençlerbirliği
  • Beşiktaş - Gençlerbirliği
  • Stat: Ankara 19 Mayıs
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 28.10.2016 20:00

Gomez’e mali denetim!

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Gomez’e mali denetim!

BJK Hukuk Bürosu Mario Gomez hakkında Almanya Maliye Bakanlığı’na bir dilekçe gönderdi. Gomez’e ödenecek vergilerden transfer detaylarına ulaşmayı hedefleyen siyah beyazlı ekip Almanya’da bu tür davalarda katı kurallar olması nedeniyle İtalya yerine davayı Almanya’da yürütme kararı aldı.

Beşiktaş transfer sezonunun kapanmasıyla birlikte rahat bir nefes alarak olağan işlerine geri döndü. Mario Gomez’in Fiorentina’dan Wolfsburg’a gidiş sürecini ve kontratını yakından takip edileceğini kısa süre önce belirten Fikret Orman transfer sezonunun sona ermesinden hemen sonra düğmeye basarak Mario Gomez’i Alman Maliye Bakanlığı’na şikayet etti.

Fikret Orman’ın verdiği talimatla BJK Hukuk Bürosu ilk adım olarak Almanya Maliye Bakanlığı’na bir yazı gönderdi. Bu yazı sonrasında ödenen vergiler üzerinden Mario Gomez transfer detaylarını ortaya çıkarmak isteyen yönetim, Almanya’da mali konuda katı kurallar uygulanması nedeniyle futbolcunun kulübü İtalya yerine transfer olduğu ülke olan Almanya’da gelişmeleri takip etme kararı aldı.

Beşiktaş yönetimi Fiorentina ve Wolfsburg arasında kayıt dışı para akışını takip ederek futbolcu transferinde usulsüzlüğün önüne geçecek. Almanya Maliye Bakanlığı ile sürekli temasda kalarak Wolfsburg kulübünün sponsorluk anlaşmaları dahi yakından izlemeye alınacak.

Mario Gomez’in anlaşma gereği transfer ücretinin yarısı Beşiktaş kulübüne ödenecekti. Fiorentina’nın Wolfsburg kulübüne Gomez’i 1.5 milyon Euro gibi komik bir rakama transfer ettiğini duyurması sonrasında Beşiktaş yönetimi şok olmuştu. Gomez gibi bir futbolcunun Beşiktaş’ta geçirdiği süper sezon sonrası ve gol krallığının ardından Alman Milli Takımı’nda ilk 11 oyuncusu olmasının ardından böylesine komik transfer rakamına imza atılması akıllara kayıt dışı transfer ödemesi yapılarak Beşiktaş’a verilecek yüzde 50’lik payı ödememek istemeleri akıllara getirdi. Beşiktaş yönetimi daha öncesinde istediği sözleşme örneklerini hem Fiorentina hemde Wolfsburg ekibinden bir kez daha isteyerek bu transferin detaylarına bakmak istiyor.

TRANSFER SEZONUNDA 1 4 MİLYON EURO RAKAMLARI KONUŞULUYORDU

Transfer döneminde Mario Gomez’in bonservis ücreti 14 milyon Euro civarlarında konuşuluyordu. Fiorentina’nın Wolfsburg’a verdiği Gomez için ilginç transfer tutarı açıklanınca Beşiktaş cephesi direk harekete geçti. Almanya Maliye Bakanlığı ile ortak haraket etme kararı alan yönetim bu konu hakkında UEFA’ya da yazı gönderme kararı aldı.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi