Golf – Fowler, oyunculardan erken çıkış yapmak için palmiye ağacının faulüne düşüyor

PONTE VEDRA BEACH, Fla .: Rickie Fowler, Cuma günü ikinci turundan sonra bir ağaç ve Oyuncular Şampiyonası’ndan çıktı.

Fowler’ın olaydan erken çıkması, bir palmiye ağacına çarptığı ve TPC Sawgrass’daki yapraklardan birinde yuvalanmış halde kalan dört-altıncı deliğin sağdan bir vuruşunun ardından geldi.

Top açıkça görülebiliyordu, ancak seyirciler Fowler’in olduğuna inansa da, dürbünle bile% 100 kesinlikle belirleyemedi.

Kurallar resmi Mark Russell ile yapılan bir tartışmadan sonra Fowler kaybedilen bir top ilan etti ve üçüncü atışı için tura dönmekten başka seçeneği yoktu.

Deliği iki kez güldürdü ve belki de olaydan sarsıldı, bir sonraki çekimlerde iki atış attı.

Fowler, “Açıkçası büyük bir salınım yapmadı, ancak bu yarığın beş metre sağında ve marshals ve taraftarlar tam orada duruyordu, vurduğu ağaç olduğunu ve bariz bir şekilde orada sıkıştığını gördü” dedi.

“Ne yazık ki, gösterilen topun parçası sadece beyaz ve çukurlardı. İşaretlerimden hiçbirini göremedim ve bu yüzden onu teşhis edemedim, bu yüzden tüfe geri döndüm.”

2015 şampiyonu olan Fowler, golf kurallarına göre, görünüşe göre bir zorluğa, zor bir engel içeren parkurun işaretli bir alanına girerse, belirlenmesinin gerekmediğine hükmetti.

Avuç içi tehlikeye girmiş olsaydı, Amerikalı tek vuruşlu bir penaltı atabilir ve tura geri dönmek zorunda kalmak yerine yakındaki yere düşebilirdi.

“Topun orada olduğu oldukça açıktı” dedi.

(Andrew Hem Raporlama; Toby Davis tarafından düzenleme)

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın