Ana Sayfa FUTBOL 7 Aralık 2017 575 Görüntüleme

Gökdeniz Karadeniz’in takımı Rubin Kazan battı!

Trabzonspor'dan olaylı bir şekilde 2008 yılında Rusya'nın Rubin Kazan takımına transfer olan ve bu tarihten beri formasını terlettiği Rus ekibi finansal olarak çöktü.

Rusya’nın Dünya Kupası ev sahipliğine hazırlandığı bu günlerde Rus kulüplerinin ekonomik durumlarının bir bir kötüye gitmesi dikkatlerden kaçmıyor. Telegraph’ın haberine göre, ülkenin köklü kulüplerinden olan Rubin Kazan ekibi finansal açıdan büyük bir krizin eşiğinde olduğu belirtiliyor. Kulübün ciddi şekilde finansal kriz yaşadığı ve finansal açıdan battığı belirtildi.

4 AYDIR MAAŞLAR ÖDENMİYOR

Rus ekibinin 4 aydır futbolcuların maaşını ödeyemediği bu nedenle Ocak ayında bir çok futbolcunun maaşını alamaması nedeniyle takımdan ayrılması bekleniyor.

Takımın yıldız oyuncularından eski Arsenal’li Alex Song ve Fransız orta saha ismi Yann M’vila’nın Ocak ayında takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

BORÇ 10 MİLYON STERLİN

Rubin Kazan’ın geçmiş döneme ait borcunun 10 milyon Sterlin olduğu ancak futbolcularına ödemesi gereken tutarın mali kriz nedeniyle bir türlü ödenemediği belirtildi.

Rus ekibi sahibi Radik Shaimiev Rusya’nın en zengin 88’inci iş adamı olurken, Shaimiev’in Tataristan Başkanı ve Vladimir Putin ile yakın arkadaş olduğu biliniyor. Böylesine zengin bir iş adamının takımı bu krizde olması spor kamuoyu tarafından ciddi şekilde tartışılıyor. Ocak ayına kadar borçların bir kısmının kapanmaması durumunda kulübün ciddi şekilde zarar edeceği ve bir çok oyuncunun kulüpten bedelsiz olarak ayrılması bekleniyor. Bu durumun yaşanması sonrasında kulübün dahada çıkmaza girmesi olağan gözüküyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


Beşiktaş transfer borsası