Fulham

Fulham ve Jacksonville Jaguars sahibi Shahid Khan. Resim: Steve Paston

Fulham ve Jacksonville Jaguars sahibi Shahid Khan. Resim: Steve Paston

WEMBLEY STADIUM, Fulham ve Jacksonville Jaguars’ın sahibi Shahid Khan’ın satın alma teklifini geri çektikten sonra satılmayacak.

Futbol Birliği (FA), İngiltere’nin ulusal stadyumu için 600 milyon sterlinlik bir teklif vermeyi düşünüyordu ve konsey üyeleri teklif üzerine oy kullanmaya karar verdiler.

Ancak Çarşamba günü, Khan’ın teklifini masadan çıkardığı doğrulandı.

FA yetkilisi Martin Glenn yaptığı açıklamada, “Bu yılın başlarında, FA, Şahid Han’ın Wembley Stadyumu’nu satın almak için talep edilmemiş resmi bir teklif aldı” dedi.

“Çok güvenilir bir teklif oldu ve çok ciddi bir şekilde değerlendirildi. “Şahid Han, stadyumu satın alma teklifini geri çekeceğini söyledi ve biz de kararına tamamen saygı duyuyoruz.

Bay Khan, Wembley Stadyumu’nu satın alma teklifinin İngiltere’deki topluluk futbol tesislerinin iyileştirilmesine yardımcı olacak ve tüm futbol taraftarları tarafından iyi karşılanacağı için fonlar çıkaracağına inanıyordu.

“Bay Khan ile yakın zamanda yapılan bir toplantıda, oyunun içinden daha güçlü bir destek almadan, teklifinin, öngörülenden daha bölücü olduğunu ve teklifini geri çekmeye karar verdiğini ifade etti.

“Wembley Stadyumu, dünyanın dört bir yanında saygı gören ikonik bir mekandır ve FA’nın mülkiyeti ve yönetimi altında gelişmeye devam edecektir.”

Wembley Stadyumu. Kaynak: Adam Davy

“Bu tartışmanın her iki tarafında da çok fazla tartışma oldu ve hiç şüphesiz İngiltere’deki topluluk futbol tesislerinin önemli yatırımlara ihtiyacı olduğu konusunda farkındalık yarattı.

“Futbol taraftarları, Hükümet, FA Kurulu ve Konsey üyelerine bu süreç boyunca işbirlikçi yaklaşımlarından ötürü teşekkür etmek istiyoruz. Gelecekte toplum futbol tesislerine yatırım yapmanın yeni ve yenilikçi yollarını belirlemek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. ”

Kendi ifadesinde, Khan son gelişimin mutlaka konunun sonu olmadığını ileri sürdü. “Belki de Futbol Birliği ailesinin fırsat konusundaki görüşleriyle birleştiğinde, başka bir zamanda fırsatı gözden geçirmeyi devre dışı bırakamıyorum” dedi.

Yeni podcast’imize, The42’de Heineken Rugby Weekly’e abone olun, burada:


BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir