Fransa yıldız Kylian Mbappe Ballon d’Or – Drogba kazanır

Resim: Imago / PA Görüntüleri

Resim: Imago / PA Görüntüleri

Fransa ve PSG ileriki Kylian Mbappe, Ballon d’Or için iyi formunu koruyorsa, iki kez Afrikalı Futbolcunun Didier Drogba olduğunu söylüyor.

19 yaşındaki, 2018 Fifa Dünya Kupası’nın en iyi performans gösteren oyuncularından biri olarak altı maçta üç golle ülkesine olayın son halini kazandı.

Genç, Lionel Messi’nin Arjantin’ini 16’lık turnuvadaki küresel turnuvadan çıkarmak için iki kez attı. 1958’de Pele’den bu yana bir Dünya Kupasında bir küme elde etmek için ilk genç olan bir başarı.

Geçen sezon PSG’nin yerel ligde [Ligue 1, Coupe de France ve Coupe de la Ligue] kazanmasına yardımcı olan performansına dikkat çekerken, Başkan Emmanuel Macron ve Başkan ile bir toplantıda Elysee Palace’da Mbappe ile tanışan Drogba turnuvasında Şubat ayında George Weah, ileriye dönük zaferin ileride saygın bir onur kazanacağına inanıyor.

“Tanıdığım bir çocuk. Onu son birkaç yıldır oynadığını gördüm ve şu anda olduğu gibi oyuncu olmasına yardımcı olan insanları tanıyorum, ”Drogba SkySports’a.

Kaynak: Somer / ABACA

“Onun için çok mutluyum. Ve eğer böyle devam ederse, neden olmasın? Neden Ballon d’Or’yu kazanmıyorsun? Onunla tanışma fırsatım oldu ve Fransa’da başkan Bay Macron ile birlikte çok sayıda nüfuz sahibi insanla önemli bir toplantı yaptık.

“Fikir alışverişinde bulunduk ve konuşmaya başladığında, çocuğun 19 yaşında olduğunu söyleyebilirim ama o çocuk değil. Çok olgun ve konuştuğu zaman çok besteliyor. ”

Fransa Pazar günü Luzhniki Stadı’nda Dünya Kupası için Hırvatistan ile korna çaldı.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın