Everton 20 milyon sterline Cenk Tosun‘u satılık listesine ekledi ve 27 yaşında ki golcü futbolcu ile yolları ayırmaya karar vermiş durumda.

Beşiktaş takımından ayrılarak İngiltere takımlarından Everton’a transfer olan Cenk Tosun şimdilerde satılıklar listesine eklendi. Beşiktaş’ın eski futbolcusu büyük umutlarla premier lig yolunu tutmuştu ve yıldızını parlatmaya çalıştı. Ancak geçtiğimiz sezon ilk 11 için pek şans bulamayan Cenk’in çıktığı maçlarda ise sadece 2 gol kaydedebilmesi kabul görmedi. Biraz şanssızlık birazda haksızlıkla beraber şu anda 20 milyon sterlin satış bedeli ile transfer listesine eklendi.

CENK TOSUN BİREYSEL OLARAKTA FORM TUTAN BİR FUTBOLCU

Cenk Tosun futbolcular arasında mumla aranır hale gelen özelliklerden kişisel performansa özen gösterme konusunda da titiz birisi. Sahaya çıktığında gol yollarında rakibi yıpratabilmek adına fiziksel gelişimi için bile antrenörü olan bir futbolcu. Ancak dediğimiz gibi biraz şanssızlık birazda haksızlıkla forma şansı bulamayarak ilk 11 oynayamaması onun kariyerini tehlikeye atıyor. Everton takımından ayrılarak forma şansı bulabileceği bir takıma gitmesi kendi kariyeri içinde çok iyi olur. Satış bedeli 20 milyon sterlin olması ve kulübünün asla kiralamaya razı olmaması için Türk takımlarına transferini imkansızlaştırdı.