Euro 2016 champions Portugal held by England

Tunus, Portekiz’e karşı Anice Badri’nin hedefini kutladı

Tunus, Portekiz’e karşı Anice Badri’nin hedefini kutladı

EURO 2016 ŞAMPİYONLARI Portekiz, ilk Dünya Kupası ısınma maçında Tunus tarafından 2-2 berabere kaldı.

Portekiz, Real Madrid’in cumartesi günü Kiev’de üçüncü bir Şampiyonlar Ligi şampiyonu kazanmasına yardımcı olan yıldız adamı Cristiano Ronaldo’ydu.

Ancak Ronaldo’nun yokluğuna rağmen, Fernando Santos’un tarafı Pazartesi günü Braga’da 2-0 önde geçti ve sadece belirlenen ziyaretçiler tarafından geri çekildi.

AC Milan forvetçisi Andre Silva Portekiz’e liderlik etti ve Joao Mario 20 metrelik bir arabaya ateş edince kartlarda basit bir zafer ortaya çıktı.

Ancak Nabil Maaloul’un erkekleri, 39. dakikada Anice Badri’den gelen iyi bir grevle açığı azaltarak başka fikirleri vardı.

İkinci yarı ikameler arasında ve izin verilmeyen bir William Carvalho başlığının hemen ardından Tunus daha sonra olası bir çekiliş olduğunu iddia etmek için Fakhreddine Ben Youssef üzerinden scrappy ekolayzır üretiyordu.

İlk maçta Saif-Eddine Khaoui ilk defa geniş bir galibiyet aldı ve Tunus parlak bir başlangıç ​​yaptı, ancak Ricardo Quaresma skoru açmış olmalıydı.

Kaleci Mouez Hassen, ilk dokunuşu onu rahatlatmak için bir sonraki bitiş çizgisi ile rahatça yukarı kaldıran bir zıplamayla, zıplayıp düz bir şekilde serbest vuruş yaptı.

Portekiz, 22’inci dakikada öne geçti, ancak Quaresma yaptığı iş için değişti.

Quaresma işaretçisini sağ kanatta yendi ve Andre Silva’nın ceza sahasında en yüksek seviyeye ulaştığı derin bir haç verdi.

Khaoui neredeyse derhal düzeldi ancak Hamdi Nagguez’ın sağ kanattan aldığı düşük merkez tarafından tekrar seçildiğinde tekrar hedefi kaçırdı.

Joao Mario, Portekiz’in aradaki farkı ikiye katlayarak, Tunus’un sağ kanat Bernardo Silva köşesini tamamen temizlemesinin ardından ağın çatısına muazzam bir yükselme dalgası gönderdi.

Tunus 39. dakikada cevap verdi, ancak Badri, kaleci Anthony Lopes geçmişte topu yuvarladıktan sonra Portekiz sahasının kenarında kırdı.

Bernardo Silva’nın parlak bir jinkle koşması, moladan sonra görevine düştüğünü gördü, Joao Mario’nun çabaları Hassan tarafından engellendikten sonra Manchester City oyun kurucusunun geri çekilişiyle ribaund arttı.

Portekiz, Quaresma’nın serbest vuruşunun William Carvalho tarafından geri gönderildiği sırada galibiyete sarıldığını düşünürken, sadece bayrağın kaldırılması için bayrak çıkarıldı ve ziyaretçilerin 64. dakikada düşüşü yakaladı.

Ali Maaloul’un haçı, kutudaki Ben Youssef’e doğru yol alırken, yedek forvet Lopes’u dövmek ve Tunus’a Dünya Kupası hazırlıklarında büyük bir destek vermek için çırpınan yüzüne yeteri kadar yaklaştı.

Yedek Goncalo Guedes takımı genişledi ama maçın sonunda iki tarafın da galibiyet alması beklenmedi.

Tunus, Cuma günü Türkiye’yi ele geçirirken, Portekiz önümüzdeki günlerde Belçika aleyhinde olacak.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

İrlanda’nın yağmur yağdığı Stade de France’da Les Bleus’a inmesiyle üç çıkış yapıldı

Uluslararası sürgündeki 4 yıl sonra Mario Balotelli bir patlama ile geri döndü


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir