Ersun Yanal beni sol açık oynattı

Fenerbahçe’nin tecrübeli yıldızı Alper Potuk AA’ya önemli açıklamalarda bulundu. Potuk AA’ya verdiği röportajda, şampiyonluk çekişmesinden oynadığı mevkiye kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ YAŞAMAK İSTİYORUZ

Potuk, Fenerbahçe’ye geldiğim ilk sezon olan 2013-14 sezonunda şampiyon sevinci yaşamıştım.  Sonraki sezonlar malesef bu mutluluğa hasret kaldık. Fenerbahçe’ye geldiğim ilk sezon gerçekten çok güzel geçti. Fenerbahçe çok büyük bir camia. Öylesine büyük bir camia ki sevinci de ona göre çok büyük oluyor. Kötü gittiği zaman yaşanan duygular da ayrı bir şey. Ancak şampiyonluk sevinci yaşamak paha biçilmez bir duygu. Şampiyonluk sonrasında son haftalarda kaybettiğimiz şampiyonluklar oldu. Bu sezon iyi gidiyoruz. İyi grafiğimimizi sezon sonuna dek sürdürerek şampiyon olmak istiyoruz. Takım içerisinde çok kaliteli ve iyi arkadaşlıklar var. Çok güzel duygular hissediyorum. Bu sezon iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bu sezon lig diğer sezonlara nazaran daha heyecanlı geçiyor. Galatasaray’a baktığınız zaman son haftalarda ciddi puan kayıpları yaşadı. Beşiktaş UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruplardan çıktılar, Başakşehir takımı da iyi futbol ortaya koyuyor. Bize baktığınız zaman bizde iyi futbol ortaya koyuyoruz. Özellikle son lig maçlarımıza baktığınız zaman gerçekten iyi bir Fenerbahçe var. Güzel bir lig oynanıyor. En az hata yapanın kazanacağı bir lig olacağa benziyor. İnşallah en az hata yapan taraf biz oluruz ve şampiyonluk ipini biz göğüsleriz.

Fenerbahçe taraftarına buradan teşekkür ediyorum. Bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadılar. Onlar yanımızda olduğu sürece daha fazla performans sergilemeye her zaman gayret ediyoruz. Taraftarımıza bu sene şampiyonluk hediye edeceğimize inanıyoruz.

GALATASARAY PUAN KAYBEDECEĞİNİ BİLİYORDUK

Potuk, Galatasaray sezona çok iyi başladı ve ligin ilk 13 haftasını lider tamamladı. Ancak puan kayıpları bizi şaşırtmadı. Galatasaray lige başladığı dönemden sonraki her maçını kazanıyordu. Ama böyle gitmeyecekleri ve puan kaybedeceklerini düşünüyorduk. Galatasaray’ın belli bir yerden sonra düşüşe geçeceğini bekliyorduk. Beklediğimiz gibi de oldu, artık puan farkı bulunmuyor. Çok ciddi puan farkı olmasa da bizden öndeler. Ancak son haftalardaki performansa baktığınız zaman bununda uzun sürmeyeceğini düşünüyoruz. Rakiplerimizin durumu bizi ilgilendirmiyor. Biz sahaya çıktığımız her karşılaşmayı kazandığımız sürece mutlu sona ulaşacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Check Also

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle - GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor ekranlarından canlı olarak …

Bir cevap yazın